IBM zaopatrzy koncern ABB w sprzęt komputerowy

Producent przez trzy lata będzie wyłącznym dostawcą komputerów desktop, notebooków i serwerów PC dla wszystkich oddziałów inżynieryjnego giganta.

IBM zawarł z ABB, światowym gigantem inżynieryjnym, umowę, w ramach której przez najbliższe trzy lata będzie zaopatrywał go w komputery typu desktop, notebooki oraz serwery PC. Wartość kontraktu jest szacowana na 250 mln USD.

Umowa ta jest wynikiem realizowanego przez ABB projektu standaryzacji sprzętu i oprogramowania we wszystkich jego oddziałach. IBM wydzierżawi koncernowi ok. 75 tys. komputerów typu desktop, 25 tys. notebooków i 9 tys. serwerów PC.

Oddziały ABB w osiemdziesięciu krajach będą mogły kupować ustalone konfiguracje komputerów bezpośrednio od producenta, za pomocą internetowego systemu zaopatrzenia połączonego ze światowym intranetem ABB.

Podpisanie takiego kontraktu pozwoli ABB, która jest bardzo zdecentralizowaną organizacją posiadającą ponad 1000 firm w ponad 100 krajach, na wykorzystanie swojego światowego zasięgu i możliwości kupna do osiągnięcia zysków z ekonomii skali - stwierdził rzecznik ABB. Koncern szacuje, że w ten sposób uda jej się zaoszczędzić przez trzy lata ponad 35 mln USD na wydatkach ponoszonych na informatykę. "Posiadanie standardowego sprzętu i oprogramowania pozwoli również na łatwiejszą komunikację pomiędzy poszczególnymi oddziałami ABB, a także na wdrażanie globalnych rozwiązań e-biznesu" - dodał przedstawiciel koncernu.

IBM, jako jedyny dostawca sprzętu komputerów dla firmy, zajmie się w całości kwestiami finansowymi, dostarczaniem i instalacją sprzętu, jak również usługami wsparcia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200