IBM zabezpieczy urządzenia mobilne

Koncern IBM zaprezentował nową usługę MSS (Managed Security Service), stworzoną z myślą o zabezpieczeniu urządzeń mobilnych. Najnowsza wersja IBM Hosted Mobile Device Security Management obsługuje smartfony i tablety pracujące pod kontrolą systemów Apple iOS, Android, BlackBerry oraz Windows Phone.

"Podstawą funkcjonowania systemu jest agent, zainstalowany w każdym z zarządzanych urządzeń. Dzięki niemu możliwe jest m.in. stałe chronienie urządzenia przed złośliwym oprogramowaniem, a także zdalne zarządzanie zainstalowanymi w nim aplikacjami (możliwe jest np. usunięcie potencjalnie szkodliwych programów)" - tłumaczy Marisa Viveros, wiceprezes działu usług zabezpieczających IBM.

Nowy produkt wykorzystuje technologię chmurową - zapewnia ona firmowym administratorom możliwość stałego monitorowania i analizowania działań, jakie pracownicy firmy przeprowadzają za pomocą swoich urządzeń. Marisa Viveros wyjaśnia, że Hosted Mobile Device Security Management może również zostać wykorzystany do ochrony danych zapisanych w pamięci urządzenia (aczkolwiek w obecnej wersji product IBM-a nie jest w stanie odseparować prywatnych danych użytkownika od informacji "firmowych").

Zobacz również:

  • 5G to nowe możliwości dla telekomów
  • Bumblebee: serce całego ekosystemu ransomware
  • Apple zrezygnowało z macOS Server

Zarządzanie podłączonymi do systemu urządzeniami mobilnymi odbywa się za pośrednictwem dedykowanej witryny WWW, z poziomu której administrator ma dostęp do wszystkich funkcji i narzędzi wchodzących w skład IBM Hosted Mobile Device Management.

Cena usługi to 9,99 USD za jedno urządzenie (aczkolwiek IBM przewiduje znaczące zniżki dla klientów, którzy wykupią większą liczbę licencji).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200