IBM wprowadził do oferty usługę, która integruje jej systemy mainframe z chmurą

Big Blue jest twórcą usługi zaprojektowanej z myślą o użytkownikach jej systemów obliczeniowych klasy mainframe. Nosi nazwę Wazi as a Service (w skrócie Wazi) i pozwala takim użytkownikom tworzyć i testować aplikacje, wykorzystując do tego celu środowisko chmurowe IBM.

Grafika: IBM

Rozwiązanie Wazi as a Service pozwala tworzyć instancje zgodne z infrastrukturą systemu z/OS i wykorzystywać je do testowania komponentów aplikacji z/OS funkcjonujących w zwirtualizowanym i skonteneryzowanym, odizolowanym od reszty systemu obszarze. Instancje takie mogą działać w środowisku programistycznym Red Hat OpenShift na sprzęcie x86. Usługa obejmuje również dostęp do systemów z/OS oraz integruje się z nowoczesnymi platformami zarządzania kodami źródłowym, takimi jak GitHub oraz GitLab.

Usługa obsługuje samodzielne udostępnianie systemów z/OS w instancjach serwerów wirtualnych (VSI) w ramach wirtualnej chmury prywatnej (VPC) IBM Cloud, których można używać do programowania i testowania. Ma możliwość zarządzania zasobami obliczeniowymi, pamięcią masową i siecią.

Zobacz również:

  • Snowflake Data Cloud Summit już w przyszłym tygodniu
  • AWS planuje dużą ekspansję w Europie. Zainwestuje 7,8 mld euro w data center

Usługa może konfigurować wirtualne serwery z/OS w ciągu kilku minut. Użytkownik może wtedy użyć wstępnie zainstalowanego obrazu zapasowego lub wyodrębnić komponenty z systemu lokalnego i następnie wdrożyć niestandardowy obraz na serwerze wirtualnym za pomocą oprogramowania IBM Wazi Image Builder. Takie odizolowane od reszty systemu środowiska programistyczne, w połączeniu z narzędziami testowymi DevSecOps, umożliwiają programistom rozpoczęcie testowania na znacznie wcześniejszym etapie tworzenia aplikacji.

Trzeba jednak zaznaczyć, że na razie usługa nie jest ogólnie dostępna, a korzystanie z niej wymaga posiadania przez klientów pozwolenia wydawanego przez IBM.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200