IBM wprowadza usługi Watson AI do kontenerów Kubernetes

Korporacja zapowiada, że dwie usługi wykorzystujące maszynowe uczenie i sztuczną inteligencję, obsługiwane obecnie przez superkomputer Watson, pojawią się w chmurach. Będą tam - to jest we wskazanej przez użytkownika chmurze publicznej lub prywatnej – dostępne w postaci autonomicznych aplikacji obsługiwanych przez kontenery.

Usługi będą obsługiwane przez platformę IBM Cloud Private for Data i wspierane przez kontenery Kubernetes. IBM zdecydował się na takie rozwiązanie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, którzy chcą instalować aplikacje bazujące na technologii maszynowego uczenia w tym samym miejscu, w którym rezydują ich dane, czyli najczęściej w chmurowych środowiskach typu multicloud lub w chmurach hybrydowych.

Na początek IBM będzie oferować użytkownikom w postaci autonomicznych aplikacji zagnieżdżonych w chmurach swoje dwie flagowe usługi wykorzystujące maszynowe uczenie: Watson Assistant i Watson OpenScale. Watson Assistant służy do budowania interfejsów konwersacyjnych, takich jak np. chatboty, a Watson OpenScale wspomaga projektowanie i wdrażanie sieci neuronowych.

Zobacz również:

  • Technologia AI zyskała nowego sprzymierzeńca
  • Tegoroczny Wimbledon będzie komentować AI
  • MetroCluster – odpowiedź T Business na wyzwania rynku e-commerce

Pod koniec tego roku IBM chce udostępnić użytkownikom na podobnej zasadzie kolejnej dwie usługę mające w nazwie słowo „Watson”: chodzi o usługi Watson Knowledge Studio i Watson Natural Language, które powitają na pewno z zadowoleniem deweloperzy projektujący aplikacje wykorzystujące sztuczną inteligencję i maszynowe uczenie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200