IBM uruchomił cztery nowe centra "cloud computing"

IBM otworzył wczoraj w czterech krajach nowe centra obliczeniowe typu "cloud computing", które będą wykorzystywane przez przedsiębiorstwa, uniwersytety i instytucje rządowe do testowania usług i aplikacji opartych na technologii Web.

Nowe centra znajdują się w Bangalore (Indie), Hanoi (Wietnam), Sao Paulo (Brazylia) i Seul (Południowa Korea). IBM ma obecnie na całym świecie 13 centrów obliczeniowych typu "cloud computing".

Koncepcja "cloud computing" jest stosunkowo nową technologią, która musi być cały czas udoskonalana i poprawiana. Centra obliczeniowe tego typu pozwalają firmom i instytucjom uzyskiwać dostęp do odległych systemów komputerowych i świadczonych przez nie usług za pośrednictwem internetu. Klienci mogą wtedy korzystać z usług rozproszonych i współużytkowanych przez wiele podmiotów zasobów (stąd nazwa "cloud computing"), wybierając dynamicznie te usługi i zasoby, które odpowiadają ich wymaganiom.

Zobacz również:

  • HPE GreenLake – to jest rok przełomowych zmian
  • Przenoszenie aplikacji SAP do chmury Google będzie łatwiejsze
  • Systemy mainframe ewoluują i wkraczają śmielej do środowisk chmurowych

IBM przewiduje, że centra będą świadczyć swoje usługi uniwersytetom i instytucjom naukowym bezpłatnie, podczas gdy firmy będą płacić za świadczone im usługi.


TOP 200