IBM u premiera

Wiceprezes IBM John Lutz zapewnił podczas dzisiejszego spotkania z premierem Leszkiem Millerem, że jego koncern planuje zrealizować "znaczące inwestycje" w Polsce oraz trzech innych krajach wstępujących do Unii Europejskiej.

Big Blue chce „wykorzystać potencjał krajów Europy Środkowo-Wschodniej”. Wiceprezes IBM rozmawiał z premierem RP m.in. o rozwoju usług informatycznych i programach uruchomionych przez IBM. Koncern wspiera m.in. akcje Internet w Szkołach - Projekt Prezydenta RP, co kwartał - w ramach akcji KidSmart, przekazuje także sprzęt komputerowy na potrzeby działalności edukacyjnej polskich przedszkoli.

IBM do 2006 r. chce uzyskać pozycję największej firmy IT w Polsce, prześcigając obecnego lidera czyli HP. Planowane jest m.in. zwiększenie zatrudnienia w polskim oddziale. IBM liczy na wzrost sprzedaży w sektorze publicznym oraz sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Realizacją tych planów od września zajmuje się nowy szef , Dariusz Fabiszewski, uprzednio kierujący Fujistu Siemens.