IBM przejmuje dostawców z sektora MSP

IBM poszerza swoje możliwości w zakresie oprogramowania dla małych i średnich firm planując przejęcie Net Integration Technologies. Firma chce konkurować w tym segmencie z Microsoftem i jego Windows Small Business Server.

Net Integration Technologies, oferująca narzędzia zarządzania dla małego i średniego biznesu, ma stać się po zakończeniu transakcji - przewidywanego jest jeszcze w tym kwartale - częścią oddziału IBM Lotus. "Zamierzamy wykorzystać rozwiązania Net Integration na rynku rozwiązań dla małego biznesu. Będziemy starać się konkurować z firmą Microsoft" - zapowiedział Michael Rhodin, dyrektor oddziału IBM Lotus. Najprawdopodobniej Big Blue chce stworzyć własne rozwiązanie będące odpowiednikiem platformy Windows Small Business Server.

Oprogramowanie oferowane przez NIT to m.in. prosty w obsłudze pakiet aplikacji dla przedsiębiorstw z sektora MSP. W jego skład wchodzą narzędzia do zarządzania usługami katalogowymi i plikami, aplikacje biurowe, serwer poczty elektronicznej i rozwiązania umożliwiające tworzenie kopii bezpieczeństwa. Założona w 1997 r. firma Net Integration Technologies dostarcza oprogramowanie serwerowe NitixBlue, oferowane właśnie z oprogramowaniem klienckim IBM Lotus Notes. Firma dostarcza również sprzęt konfigurowany pod potrzeby użytkownika i Nitix Operating System.

Przejęcie Net Integration przez IBM wpisuje się w program restrukturyzacji, ogłoszony niedawno przez IBM. Zakłada on m.in. utworzenie odrębnego działu odpowiedzialnego za tworzenie rozwiązań dla sektora MSP.

Aktualizacja: 21 stycznia 2008 17:54

Tekst uzupełniono m.in. wypowiedź szefa działu IBM Lotus.


TOP 200