IBM przejmie Informix Software

Wartość transakcji szacowana jest na 1 mld USD. IBM zajmie się sprzedażą produktów Informix na całym świecie, przejmie też kontakty z dotychczasowymi partnerami firmy i będzie udzielał wsparcia technicznego użytkownikom produktów Informix.

IBM przejmie dział rozwiązań bazodanowych firmy Informix. Przedsiębiorstwa poinformowały, iż zawarły już końcowe porozumienie w tej kwestii. Wartość umowy jest szacowana na ok. 1 mld USD. Dzięki transakcji IBM znacząco wzmocni swoją pozycję na szybko rozwijającym się rynku rozproszonych systemów bazodanowych, zwłaszcza w stosunku do swojego największego rywala, firmy Oracle.

Rozwiązania oferowane przez Informix Software znajdują zastosowanie w hurtowniach danych czy systemach przetwarzania transakcyjnego. Jego oprogramowanie (według danych producenta), wykorzystuje ponad 100 tys. firm z sektora przemysłowego, telekomunikacyjnego, usług finansowych czy sieci handlu detalicznego. Do klientów firm należą takie firmy, jak Deutsche Telekom, Verizon czy Sears.

Zobacz również:

  • Rząd przyjął projekt o ułatwieniach w budowie szerokopasmowego internetu

IBM przejmie dział rozwiązań bazodanowych Informix łącznie z zatrudnionym personelem. Big Blue zajmie się sprzedażą produktów firmy na całym świecie, przejmie też kontakty z dotychczasowymi partnerami handlowymi i będzie udzielał wsparcia technicznego użytkownikom produktów Informix. Wybrane rozwiązania technologiczne opracowane przez Informix zostaną zaimplementowane przez IBM w przyszłych wersjach systemu DB2. W dalszym ciągu będzie on sztandarowym produktem firmy w kategorii rozwiązań bazodanowych.

Informix Corporation skoncentruje się na rozwoju systemów do zarządzania wiedzą, poprzez należącą do niego firmę AscentialSoftware. Środki pozyskane z transakcji z IBM mają być przeznaczone między innymi na rozwój tej spółki. Informix zmieni wkrótce nazwę na AscentialSoftware. IBM podpisał już z tą spółką odrębną umowę o współpracy nad rozwojem systemów zarządzania wiedzą.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200