IBM pokazał w Warszawie mobilne centrum cyberbezpieczeństwa

Big Blue zademonstrował w Warszawie mobilne centrum bezpieczeństwa zawierające rozwiązania potrafiące wykrywać i reagować na zagrożenia płynące z sieci. Centrum nosi nazwę IBM X-Force Command Cyber Tactical Operations Center (C-TOC) i przemierza obecnie Europę, symulując na żywo ataki hakerskie oraz sposoby reagowania na nie.

Ważnym zadaniem mobilnego centrum IBM jest również edukacja i rozwój kompetencji w obszarze bezpieczeństwa. IBM X-Force C-TOC wzorowane jest na Centrach Operacji Taktycznych zarządzanych przez wojsko i zespoły do szybkiego reagowania na incydenty w sieci. Mobilne centrum w dużej naczepie ciężarówki posiada kontrolowane gestem „centrum dowodzenia”, centrum danych oraz stanowiska dla ponad dwudziestu operatorów, analityków i pozostałych pracowników C-TOC.

Mobilne centrum cyberbezpieczeństwa IBM C-TOC może być wykorzystywane na wiele sposobów: symulacje cyberataków i stała gotowość (w tym celu prowadzone są symulacje oparte o prawdziwe scenariusze ataków hakerskich oraz strategie ochrony firmy i jej zasobów; wsparcie bezpieczeństwa na miejsc (IBM C-TOC powstał z myślą o jego wykorzystywaniu jako Centrum Operacji Bezpieczeństwa na żądanie dla klientów) oraz edukacja (C-TOC oferuje jedną z najbardziej realistycznych symulacji związanych z bezpieczeństwem cybernetycznym w branży).

Zobacz również:

  • Rosyjski cyberterroryzm może zostać uznany za zbrodnię wojenną

Szkolenie w C-TOC obejmuje również „Laboratorium najlepszych praktyk cybernetycznych z realnymi przykładami opartymi na doświadczeniach klientów. Mobilne centrum IBM daje firmom możliwość uczestnictwa w angażującej i realistycznej symulacji cyberataku, która sprawdza reakcję zespołu w sytuacji kryzysowej.

Oto niektóre przykłady scenariuszy ataku: Ox Response Challenge (symulacja opracowana z myślą o kadrze kierowniczej); OpRed Escape (uczestnik symulacji wciela się w rolę cyberprzestępcy i uczy się myśleć jak haker) czy Cyber War Game (uczestnicy symulacji wykrywają atak cybernetyczny kierowany przez grupę hakerów na fikcyjną korporację).

IBM zaprojektował C-TOC również z myślą o szybkim rozszerzeniu wsparcia na miejscu u klientów, w sytuacjach gdy ich potrzeby w zakresie cyberbezpieczeństwa szybko wzrosną.

Źródło: IBM

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200