IBM podpisało z armią amerykańską intratny kontrakt

Chodzi o kontrakt zawarty z DMEA (Defence Microelectronics Activity), który opiewa na kwotę 576 mln USD. Kontrakt będzie realizowany przez najbliższe 10 lat i obejmuje doradztwo w zakresie zakupu chipów dla amerykańskiego wojska.

Grafika: Pexels

Potrzeba podpisania takiego kontraktu wynika z tego, że DMEA musi zachować należytą staranność przy zakupie dla wojska mikroelektroniki na rynku komercyjnym. Zakupy komercyjnej elektroniki wymagają jak to określono „zaufanej enklawy produkcyjnej opartej na dowodach”, które powstają w ramach rządowego programu Trusted Foundry Access III. Na tych właśnie zasadach opiera się umowa z IBM.

DMEA zarządza tym programem od 2003 roku i jest odpowiedzialne za zapewnienie rządowi USA opłacalnego i godnego zaufania dostępu do krytycznej mikroelektroniki. IBM twierdzi, że prace będą wykonywane w jego zakładach produkujących półprzewodniki w następujących zakładach: Burlington, East Fishkill, Malta, Nowy i Bromont (Kanada), a także w siedzibie DMEA McClellan znajdującej się w Kalifornii.

Zobacz również:

  • Rzecznik Mety skazany przez rosyjski sąd na sześć lat więzienia
  • Tożsamość użytkowników celem ataków w Europie

IBM poinformował również, że przejął założoną w Bułgarii firmę Pliant (dostawca automatyzacji sieci i infrastruktury IT), która ma swoją siedzibę główną w USA. Posunięcie to rozszerzy portfolio oprogramowania IBM o obszary monitorowania infrastruktury sieciowej, łączności, kontroli i automatyzacji w środowiskach chmury hybrydowej. Rozwiązania firmy Pliant, dostępne zarówno jako oprogramowanie zarządzane przez klienta, jak rozwiązanie typu SaaS (oprogramowanie jako usługa), są zgodne z koncepcją IBM polegającą na udostępnianiu narzędzi i usług szerszemu gronu programistów i inżynierów.

Źródło: evertiq

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200