IBM otworzył w Krakowie Centrum Innowacji w Biznesie

Centrum ma udostępniać technologie IBM oraz wiedzę deweloperów pracujących w - już działającym - Centrum Rozwoju Oprogramowania IBM w Krakowie. Oferta ma być kierowana zarówno do partnerów, jak i klientów z takich sektorów, jak bankowość, służba zdrowia, sektor publiczny, energetyczny i telekomunikacyjny.

"Krakowskie Centrum Innowacji w Biznesie zapewnia klientom, partnerom, niezależnym dostawcom oprogramowania i społeczności akademickiej dostęp do szkoleń, usług konsultingowych, szerokiej infrastruktury technicznej oraz wsparcia przy podejmowaniu biznesowych wyzwań i dostarczaniu nowych technologii na rynek" - piszą przedstawiciele firmy w oficjalnym komunikacie.

Kompetencje nowo powstałego Centrum obejmować będą: zarządzanie bezpieczeństwem, usługami i zasobami (IBM Tivoli), zarządzanie procesami biznesowymi, infrastrukturą aplikacji oraz transakcji (IBM WebSphere), narzędzia do zarządzania danymi oraz administrowania baz danych przez IBM Information Management i narzędzia integracji IBM Rational.

Centrum Innowacji IBM jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem firmy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, oferującą pokazy dla menedżerów w zakresie wykorzystania nowych technologii, jak i zapoznanie się oraz wypróbowanie technologii i rozwiązań IBM. Krakowskie Centrum dołącza do światowej grupy 11 centrów Executive Briefing oraz 48 Centrów Innowacji.

Od początku 2008 roku ponad 380 nowych polskich firm zostało partnerami biznesowymi IBM.

Źródło - IBM Polska

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200