IBM oferuje małym firmom oprogramowanie do handlu elektronicznego

W okresie od września do końca grudnia br. IBM Polska będzie oferował po promocyjnych cenach dwa pakiety oprogramowania StarterPack: Poczta elektroniczna i praca zespołowa w Internecie oraz Sprzedaż przez Internet.

W okresie od września do końca grudnia br. IBM Polska będzie oferował po promocyjnych cenach dwa pakiety oprogramowania StarterPack: Poczta elektroniczna i praca zespołowa w Internecie oraz Sprzedaż przez Internet. Podobne pakiety są oferowane w innych krajach europejskich. Według - cytowanych przez IBM - szacunków International Data Corporation, wielkość transakcji przeprowadzanych za pośrednictwem Internetu zwiększy się w Europie z 1 mld USD w 1997 r. do 30 mld USD w 2001 r. "Polska to dla nas obiecujący rynek. Firmy działające na nim są w fazie prowadzenia projektów pilotażowych związanych z handlem elektronicznym, które przekształcą się w komercyjnie funkcjonujące serwisy. Polacy przełamali już strach związany z bezpieczeństwem prowadzenia transakcji za pośrednictwem Internetu" - twierdzą przedstawiciele IBM.

Pakiety - dostarczane w charakterystycznej żółtej walizeczce - będą dostępne osobno lub razem z serwerami Netfinity, AS/400 lub RS/6000. Promocja IBM jest adresowana głównie do małych i średnich firm, które chcą posiadać pocztę elektroniczną i dostęp do Internetu bądź stronę WWW, poprzez którą mogłyby sprzedawać swoje produkty. Rozwiązania będą sprzedawane przez partnerów IBM, oferujących także pomoc przy ich wdrożeniu.

Ceny pakietów będą zależeć od tego, czy kupowane będą osobno czy z serwerem, a także od usług dodanych, oferowanych przez partnerów. Przedstawiciele IBM nie potrafili podać ich przybliżonej wysokości, twierdzą jednak, że w przypadku zakupu StarterPack1 z serwerem cena niektórych jego elementów będzie niższa od ceny detalicznej o 70%, natomiast w przypadku StarterPack2 o 55%. W USA StarterPack1 w podstawowej wersji kosztuje 4800 USD, a StarterPack2 - 9000 USD.

W skład StarterPack1 wchodzi pakiet IBM Small Business Suite Server, zawierający oprogramowanie Lotus Domino i bazę danych DB2, wstępnie przygotowane aplikacje pracy grupowej e-room firmy Sekoya oraz serwer faksowy Network Fax Server. W wersji dla serwerów Netfinity 3000 i 5000 StarterPack1 będzie obejmować także narzędzia do tworzenia stron internetowych - Easy Site Architek firmy Peritek, 10 licencji Lotus Notes i Lotus SmartSuite Millennium. Nabywcy StarterPack1 otrzymają również router IBM 2210. W skład StarterPack2 wchodzi natomiast oprogramowanie Net.Commerce 3.

SPROSTOWANIE


TOP 200