IBM: nowa wersja DB2 i InfoSphere

Firma zapowiedziała nową wersję swojej bazy danych DB2 i oprogramowania hurtowni danych InfoSphere. Nowa wersja DB2, znana pod nazwa kodową "Cobra" ma w znacznym stopniu ograniczać zapotrzebowanie na pamięć do przechowywania danych.

Nowe oprogramowanie zawiera zarządzanie obciążeniami i mechanizm autonomicznego przetwarzania, który poprawia wydajność kluczowych aplikacji, takich jak np. zamykanie bilansów kwartalnych, pozwala także na bardziej efektywne zarządzanie rosnącym wolumenem danych.

Ulepszenia w nowej wersji bazy danych IBM mają wspomagać użytkowników w problemach zarządzania rosnącym wolumenem informacji, poprzez uzyskanie lepszego wglądu w ich przepływy, wykorzystując dane XML używane w transakcjach wysokiej wydajności. Oprogramowanie ma także zapewniać lepsze wykorzystanie sprzętu, poprawienie administrowania i ułatwienie uruchamiania aplikacji napisanych na inne bazy danych.

InfoSphere Warechouse 9.7 Enterprise Edition, obsługiwana przez DB2 9.7. także zawiera narzędzia upraszczające analizę danych i eksploracje danych. Dotyczy to również Departament Edition tego oprogramowania, przykrojone do oddziałów przedsiębiorstw lub średniego biznesu.

Integrated Data Management ma z kolei poprawić wydajność projektantów aplikacji. DB2 9.7 zawiera nową technologię, która pozwala na szybsze tworzenie i wdrażanie aplikacji, w szczególności napisanych do współpracy z innymi bazami danych. IBM Data Studio ułatwia projektowanie, wdrażanie i zarządzanie całym cyklem życia aplikacji.

DB2 9.7 i InfoSphere 9.7 mają być dostępne w czerwcu br.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200