IBM modyfikuje oprogramowanie, po to aby korzystając z technologii Red Hat mogło działać w dowolnej chmurze

Korporacja ogłosiła, że przebudowuje swoje portfolio oprogramowania, dostosowując je do architektury środowisk chmurowych i optymalizując dla platformy Red Hat OpenShift, tak aby firmy mogły budować swoje aplikacje raz i uruchamiać je na platformie Red Hat Openshift we wszystkich chmurach publicznych, takich jak AWS, Microsoft Azure, Google Cloud Platform, Alibaba czy IBM Cloud, jak również w chmurach prywatnych.

Nowe funkcjonalności budowane z wykorzystaniem technologii chmurowych będą dostarczone w postaci zintegrowanych pakietów IBM Cloud Paks, a skonteneryzowane i certyfikowane przez IBM oprogramowanie będzie działać w oparciu o jedną platformę i wspólny zestaw usług wspomagających. Dzięki ujednoliconemu i intuicyjnemu interfejsowi zapewni to lepszą widoczność zasobów i danych oraz lepszą kontrolę – niezależnie od wykorzystywanego środowiska chmurowego.

IBM przedstawił jednocześnie sługę Red Hat OpenShift w IBM Cloud. Jest to w pełni zarządzana usługa OpenShift w chmurze publicznej IBM, uruchamiana za pomocą jednego kliknięcia. Poinformował też o dostępności rozwiązań Red Hat OpenShift na IBM Z i LinuxONE. Firma wprowadzi platformę Red Hat OpenShift do swoich systemów IBM Z i LinuxONE.

Zobacz również:

Zaprezentowane usługi i oprogramowanie (ponad 100 rozwiązań z portfolio IBM) będą korzystać z hybrydowej, wielochmurowej platformy IBM. Jest ona zbudowana w oparciu o technologie otwarte (open source), w tym Red Hat OpenShift (dystrybucja Kubernetes dla przedsiębiorstw) oraz Red Hat Enterprise Linux (dystrybucja systemu Linux).

Podstawą IBM Cloud Paks jest ponad 100 produktów z oprogramowania IBM, zoptymalizowanych do pracy na platformie Red Hat OpenShift. Pierwsze pięć pakietów IBM Cloud Pak jest dostępne już dziś. To pakiety Cloud Pak for Applications (pomoc dla firm w modernizacji, budowie, wdrażaniu i uruchamianiu aplikacji); Cloud Pak for Automation (pomoc dla firm w automatyzacji procesów biznesowych); Cloud Pak for Data (upraszczanie i automatyzacja sposobu, w jaki organizacje prowadzą analizę swoich danych); Cloud Pak for Integration (pomoc w integracji aplikacji, danych, usług w chmurze i interfejsów API) oraz Cloud Pak for Multicloud Management (przejrzystość, zarządzanie i automatyzacja pracy w środowisku chmury hybrydowej).

Źródło: IBM


IBM Think Digital Summit Poland, 16-17 września 2020
TOP 200