IBM kupuje Aptrix

IBM przejmuje firmę Aptrix, australijskiego producenta oprogramowania do zarządzania treścią internetową (Web Content Management). Pozwoli to na rozszerzenie portfolio produktów Lotus o rozwiązanie umożliwiające projektowanie, publikowanie, zarządzanie i archiwizowanie treści w intranecie, ekstranecie i środowisku internetowym.

Plany współpracy firm zakładają stworzenie Lotus Workplace Content Development, produktu opartego na technologii Aptrix, który ma ułatwić dostęp do krytycznych informacji biznesowych i obniżyć koszty zarządzania treścią internetową. Lotus Workplace, narzędzie do współpracy i interakcji należące do oferty on-demand, ma zwiększyć wydajność i obniżyć koszty dzięki połączeniu funkcji współpracy, pochodzących z oprogramowania rodziny Lotus Software, WebSphere Portal i DB2 Content Manager.

W ramach jednej infrastruktury portalowej będzie można zintegrować wiele narzędzi współpracy, takich jak Instant Messaging, wyszukiwanie, zarządzanie dokumentami i wysyłanie wiadomości.

Zobacz również: