IBM i Palm współpracują nad bezprzewodowymi rozwiązaniami dla biznesu

Wspólnie opracowane produkty będą bazować na technologiach dla urządzeń bezprzewodowych, które IBM zaprezentował na początku tygodnia.

IBM i Palm podpisały porozumienie o współpracy w zakresie rozwoju aplikacji biznesowych dla urządzeń pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Palm OS.

W ramach umowy dział Global Services IBM wyodrębni zespoły specjalizujące się w usługach doradczych i integracyjnych, które mają wspólnie z Palm prowadzić prace rozwojowe nad biznesowymi aplikacjami na platformę Palm OS, w tym dla urządzeń z serii Workpad IBM-a. Partnerzy mają też rozwijać paletę bezprzewodowych usług zgodnych z usługami Palm.Net. W projekcie IBM wykorzysta takie produkty, jak baza danych DB2 Everyplace, technologię Java w wersji VisualAge Micro Edition i Tivoli Device Manager.

Podstawą nowych rozwiązań ma być jednak ujawniony w miniony poniedziałek WebSphere EveryplaceSuite Service Provider Edition, czyli zestaw oprogramowania typu middleware, z funkcjami pozwalającymi urządzeniom bezprzewodowym na korzystanie z zasobów Internetu oraz handlu elektronicznego.

"Porozumienie z Palm jest ważnym elementem naszej strategii, zakładającej współpracę z czołowymi dostawcami platform, umożliwiających przedsiębiorstwom korzystanie z kompleksowych bezprzewodowych rozwiązań e-biznesu" - powiedział John Kirby, wiceprezes działu Global Mobile e-business Services IBM.

W ramach bezprzewodowej strategii IBM wprowadził także do oferty oprogramowanie serwerowe SWAP (Superior Wireless Applications), dzięki któremu internetowe aplikacje napisane w HTML-u, działające na serwerze, mogą być dostępne także dla urządzeń bezprzewodowych.

***

IBM i Sun prezentują rozwiązania bezprzewodowe skierowane na rynek korporacyjny

IBM rozwija strategię bezprzewodowego Internetu

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200