IBM dla mniejszego biznesu

Firma zapowiedziała oprogramowanie dla mniejszych przedsiębiorstw, przeznaczone do zarządzania jakością oprogramowania i infrastrukturą sieciową, podobne do ich odpowiedników dla dużego biznesu.

IBM zalicza do małego i średniego biznesu (MSP) przedsiębiorstwa o liczbie pracowników poniżej tysiąca. Produkty przystosowane dla MSP pochodzą z linii produktowych takich jak IBM Rational i narzędzia Tivoli. Wśród tych produktów jest również IBM Rational Build Forge Express Edition, pomagające w standaryzowaniu i automatyzacji powtarzalnych zadań. W odróżnieniu od edycji "enterprise", to wydanie pracuje wyłącznie na konsoli Windows. Wyeliminowano w nim też inne mechanizmy dla przedsiębiorstw, takie jak dynamiczna pula serwerów. Rozwiązanie kosztuje 49 tys. USD i będzie dostępne pod koniec października.

Inne produkty przeznaczone dla MSP to m.in.: IBM Tivoli Network Manager IP Entry Edition do zarządzania siecią (35 tys. USD), IBM Rational Performance Tester 7.01 oraz Functional Tester 7.01 do testowania aplikacji przed przekazaniem do produkcji (odpowiednio: 1500 i 4240 USD), IBM Tivoli Consul Insight Manager do audytu systemów IT oraz Watchfire AppScan do oceny ryzyka związanego z naruszeniem danych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200