IBM: daktyloskopia w notebookach

19 października IBM wprowadzi do sprzedaży 'odświeżone' notebooki z popularnej serii Thinkpad T42. Jedną z ciekawszych innowacji jest wyposażenie komputerów we wbudowany czytnik linii papilarnych, ułatwiający autoryzowanie dostępu do komputera.

IBM: daktyloskopia w notebookach

Thinkpad T42

Wiadomo już, że model z czytnikiem będzie o ok. 50 USD droższy od standardowego Thinkpada T42. Ceny komputerów z tej serii zaczynają się od 1700 USD - za tę cenę użytkownik może nabyć maszynę wyposażoną w procesor Pentium M 725 1,6 GHz, wyświetlacz o przekątnej 14,1", dysk o pojemności 40 GB, 256 MB pamięci RAM oraz napęd typu combo (DVD-ROM/CD-RW). Konfigurację uzupełniają wbudowane karty sieciowe (zarówno Ethernet, jak i WiFI) oraz moduł Bluetooth.

IBM: daktyloskopia w notebookach

Thinkpad T42 - czytnik linii papilarnych

Czytnik linii papilarnych umieszczony jest pod klawiaturę, w miejscu w którym podczas pisania spoczywają nadgarstki. Do komputera dołączone jest oprogramowanie, dzięki któremu użytkownik może tak skonfigurować komputer, by autoryzacja dostępu do systemu lub określonych zasobów odbywała się poprzez przyłożenie opuszka palca do czytnika.

Zobacz również:

  • Certyfikacja Intel Evo w biznesie - jakie są jej korzyści?

Więcej informacji:

http://www.ibm.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200