IBM: aplikacje wzorcowe dla WebShere Portal

Firma udostępniła pierwszy zestaw wzorcowego oprogramowania dla swojej technologii portalowej, które ma zapewniać podstawowe szablony dobrane do specyficznych potrzeb aplikacyjnych, takich jak zarządzanie treścią czy współpraca.

IBM zamierza wypuścić zestaw pięciu akceleratorów - komponentów programowych które mogą być wdrażane bezpośrednio lub dostosowywane i rozszerzane z pomocą narzędzi projektowych IBM.

Akceleratory te - Dashboard Accelerator, Self-Service Accelerator, Content Accelerator oraz Enterprise Suite Accelerator - pracują na wersji 6.0.1 WebSphere Portal ( Dashboard Accelerator także na platformie Portal Express, która jest adresowana do małych i średnich przedsiębiorstw).

Zobacz również:

  • Ten portal pozwoli firmom użyteczności publicznej usprawnić kontakt z klientami

Akceleratory reprezentują nowe podejście IBM, który w przeszłości zapewniał narzędzia do budowania aplikacji portalowych pracujących w ramach środowiska WebSphere Portal. Koncepcję akceleratorów stosuje od pewnego czasu Microsoft, w celu zapewniania funkcjonalności budowanej na różnych platformach, takich jak np. Office. Jednak według ekspertów, IBM zamierza zapewnić użytkownikowi pewną alternatywę.

Firma używa WebSphere Portlet Factory i narzędzi Rational do budowania akceleratorów, a użytkownicy mają używać tych samych narzędzi do dostosowywania tych akceleratorów do własnych potrzeb, modyfikując istniejące komponenty lub tworząc całkiem nowe.

Dashboard Accelerator, już dostępny, skupia się na agregowaniu w czasie rzeczywistym informacji o wydajności. W terminie późniejszym firma udostępni Collaboration Accelerator, który zawiera pracę zespołową i narzędzia zarządzania dokumentami, oraz Self-Service Accelerator, zapewniający m.in. możliwość zarządzania informacją osobistą.

W drugiej połowie br. IBM udostępni Content Accelerator, który koncentruje się na budowaniu witryn webowych, intranetów i ekstranetów, a także Enterprise Suite Accelerator, łączący mechanizmy pozostałych akceleratorów jak również formularze i wsparcie offline.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200