IBM ViaVoice najlepszym nowym produktem dla komputerów Macintosh

Oprogramowanie IBM ViaVoice Millenium Edition 1.0 otrzymało tytuł Najlepszego Nowego Produktu dla systemu operacyjnego Mac OS podczas rozdania piątej edycji nagród Apple Design Awards.

Amerykańska wersja IBM ViaVoice dla komputerów Macintosh uhonorowana przez Apple Design Awards została zaprezentowana w grudniu 1999 roku. Aplikacja ta była pierwszym pakietem do rozpoznawania mowy dla systemu operacyjnego Mac OS, zapewniającym użytkownikowi łatwy w użyciu interfejs do tworzenia listów elektronicznych i edytowania dokumentów za pomocą komend wydawanych głosem. Angielska, francuska i niemiecka wersja ViaVoice zostały już wprowadzone na rynek, a wersja japońska powinna zostać zaprezentowana już w czerwcu. Oprogramowanie IBM ViaVoice Millenium Edition 1.0 zostało także wyróżnione przez redakcję gazety New York Times, która uznała je za jedną z dziesięciu najbardziej poszukiwanych aplikacji biznesowych roku 2000.

Więcej informacji na temat IBM Voice Systems na stronie: www.ibm.com/software/speech

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200