IBM Tivoli Express

IBM przygotował nowy zestaw oprogramowania IBM Tivoli Express, które ma wspomagać automatyzację zarządzania desktopami, serwerami, pamięciami masowymi oraz technologiami bezpieczeństwa w obrębie całej infrastruktury IT przedsiębiorstwa.

Nowe IBM Tivoli Express oferuje mniejszym firmom rozwiązanie pozwalające zintegrować zarządzanie sprzętem, oprogramowaniem, pamięciami masowymi i składowaniem danych, sieciami i systemami komputerowymi w całej organizacji. Funkcje automatycznego zarządzania mogą być wykorzystane do wyprzedzającego rozwiązywania problemów z usługami IT, takich jak awarie systemów poczty elektronicznej, przerwy w działaniu serwerów lub dostęp pracowników do poufnych danych.

W skład zestawu wchodzą:

- IBM Tivoli Identity Manager Express, do kontroli 'cyklu życia' pracownika w firmie i jego uprawnień w systemach informatycznych. Rozwiązanie usuwa np. konta i uprawnienia osób, które opuszczają firmę, a nowi pracownicy są automatycznie wyposażani w nowe konto i uprawnienie zgodne z pełnioną funkcją.

Zobacz również:

  • Zarządzanie informacją – nowe kierunki
  • Wartość dodana dla HR w nowej skali
  • Chmura obliczeniowa i usługi jej towarzyszące. Doradztwo, migracja, zarządzanie.

- IBM Tivoli Storage Manager Express, do tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych. Dodatkowa ochrona zapewniana jest przez IBM Tivoli Continuous Data Protection for Files, oprogramowanie automatycznie chroniące dane na komputerach stacjonarnych i przenośnych.

- IBM Tivoli Provisioning Manager Express, do zarządzania zasobami i dystrybucji oprogramowania. Zbiera i przechowuje informacje o sprzęcie i oprogramowaniu. Może automatycznie dystrybuować aplikacje i łatki (dostępny od 31 marca br.).

- IBM Tivoli Monitoring Express, zawierający autonomiczne mechanizmy, które mogą monitorować aplikacje przez sieć. Funkcje automatycznej naprawy i korekcji problemów umożliwiają odszukanie i odizolowanie m.in. zawieszonych aplikacji na serwerach czy problemów w działaniu systemów operacyjnych i baz danych (dostępny od 7 kwietnia br.).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200