IBM Storwize V5000E: pamięć masowa napędzana sztuczną inteligencją

Materiał promocyjny IBM Storwize V5000E to nowa odsłona hybrydowych pamięci masowych klasy podstawowej z funkcjami klasy korporacyjnej, oferowanych w przystępnych cenach. W porównaniu z modelami poprzedniej serii, nowe macierze gwarantują zauważalnie wyższą wydajność i skalowalność, przy nawet 30% niższych kosztach zakupu.

Rodzina pamięci masowych IBM Storwize V5000E została zaprojektowana do obsługi średniej wielkości obciążeń - od wymagających aplikacji biznesowych, przez analitykę w czasie rzeczywistym, po wirtualizację, konteneryzację oraz budowę chmur prywatnych i środowisk multicloud. Macierze Storwize V5000E ułatwiają udostępnianie w przedsiębiorstwach nowoczesnych technologii opartych na systemie blockchain, Internecie Rzeczy oraz sztucznej inteligencji.

IBM Storwize V5000E to efektywne kosztowo rozwiązanie do składowania i przetwarzania danych z wbudowanymi rozwiązaniami macierzy klasy wyższej oraz możliwością rozbudowy w przypadku wzrostu wymagań w przyszłości. Nowe systemy, będące rozwinięciem macierzy V5000, gwarantują znakomitą relację możliwości do ceny, przy zauważalnie wyższej wydajności oraz skalowalności w porównaniu z modelami poprzedniej serii. Litera „E” w oznaczeniu linii modelowej oznacza tutaj po prostu „rozszerzony” (ang. extended).

Rodzinę macierzy IBM Storwize V5000E tworzą modele Storwize V5010E – małe, proste we wdrożeniu rozwiązanie w atrakcyjnej cenie z bogatymi opcjami rozbudowy oraz Storwize V5030E oferujący wyższą wydajność i skalowalność z możliwością klastrowania, wyposażony w dodatkowe funkcje klasy korporacyjnej takie jak szyfrowanie oraz pule redukcji danych z kompresją, deduplikacją i thin provisioning.

Mniej znaczy więcej

IBM Storwize V5000E oferuje nośniki pamięci najnowszej generacji, w tym nośniki flash o skrajnie niskich opóźnieniach, które wraz z połączeniu z zaawansowanymi technologiami redukcji danych pozwalają przechowywać znacznie więcej informacji w mniejszej pojemności.

Czy wiesz, że podstawowy model Storwize V5010E zapewnia ponad 700 TB powierzchni przechowywania w bazowej obudowie z możliwością jej rozszerzenia aż do 12 PB?

Hybrydowe macierze Storwize V5000E pozwalają zrównoważyć wydajność systemu pamięci masowej z kosztami zakupu infrastruktury. Mechanizm IBM Easy Tier (to opcja) gwarantuje, że dane składowane są na właściwym typie nośnika. Funkcja ta automatycznie przenosi często używane dane na szybkie nośniki flash, podczas gdy rzadziej używane pliki mogą być składowane na znacznie tańszych dyskach magnetycznych.

Pule redukcji danych, obejmujące funkcje blokowej deduplikacji i kompresji (dostępne tylko w systemie Storwize V5030E) pozwalają składować więcej informacji na mniejszej liczbie nośników. Do korzyści wynikających z takiego rozwiązania zalicza się niższe koszty nabycia, mniejsze zapotrzebowanie na miejsce w stelażach oraz niższe koszty zasilania i chłodzenia w czasie eksploatacji systemu.

IBM Storwize V5000E: pamięć masowa napędzana sztuczną inteligencją

Napędzane AI

Sztuczna inteligencja (AI) wbudowana w oprogramowanie macierzy Storwize V5000E upraszcza zarządzanie infrastrukturą pamięci masowej, optymalizuje wydajność systemu oraz poziom wykorzystania nośników danych.

Funkcja IBM Storage Insights dostarcza informacji o trendach dotyczących wydajności i pojemności macierzy, zaś oparte na sztucznej inteligencji analizy pomagają identyfikować potencjalne problemy, zanim te doprowadzą do realnej awarii. Na każdym kroku administrator otrzymuje propozycje czynności do wykonania, które pozwalają utrzymać system pamięci masowej w wyśmienitej kondycji. Nie jest to trudne, jeśli weźmiemy pod rozwagę fakt, że zarządzanie macierzą odbywa się przez wygodny, intuicyjny w obsłudze panel webowy. Co więcej, IBM Storage Insights pozwala na jednym ekranie monitorować kondycję, pojemność i wydajność pamięci masowych IBM oraz zewnętrznych dostawców.

Proste zarządzanie przekłada się na niższe koszty utrzymania systemu oraz… brak przestojów. IBM Storage Insights upraszcza tworzenie zgłoszeń serwisowych. W przypadku potrzeby zasięgnięcia wsparcia ze strony IBM, system automatycznie prześle dzienniki zdarzeń, dzięki czemu zauważone problemy mogą być rozwiązywane szybciej niż dotychczas.

Niepodważalne zalety

Zakup macierzy z rodziny V5000E można rozpatrywać przez pryzmat trzech innych korzyści. Macierze te są proste w zakupie, równie łatwe we wdrożeniu oraz rosną wraz z wymaganiami przedsiębiorstw.

IBM Storage Utility Offering to nowy model zakupu pamięci masowych, w którym klient płaci za faktyczne wykorzystane zasoby, a ceny dostosowano do wynajmu przestrzeni dyskowej w chmurze obliczeniowej. Oferta ta pozwala na płacenie tylko za faktycznie potrzebną pojemność. Model ten, analogicznie do wynajmu usług w chmurze, pozwala przesunąć wydatki kapitałowe do pozycji wydatków operacyjnych. Kiedy zapotrzebowanie rośnie, klient może zamówić dodatkową przestrzeń dyskową, a później zrezygnować z niej, obniżając rachunki za infrastrukturę.

Łatwość wdrożenia? Wbudowane mechanizmy migracji usprawniają proces przenoszenia danych z dotychczasowej pamięci masowej do nowej macierzy Storwize V5000E. Sztuczna inteligencja odpowiada za to, aby proces migracji danych między różnymi rodzajami nośników pamięci przebiegł szybko i bez zakłóceń.

Nowe macierze IBM Storwize V5000E potrafią też rosnąć wraz z wymaganiami firmy poprzez dołączanie kolejnych nośników pamięci, odbudów rozszerzeń oraz możliwości włączania opcjonalnych funkcji. Macierz Storwize V5010E może zostać łatwo zaktualizowana (upgrade) do Storwize V5030E gwarantując ochronę z inwestycji w przypadku wzrostu zapotrzebowania na wydajność, pojemność i dodatkowe funkcje.

Nowe modele macierzy z rodziny Storwize V5000E zaprojektowano do obsługi średniej wielkości obciążeń. Klienci, w przystępnej cenie zyskują funkcjonalność klasy korporacyjnej znaną z wyższych modeli, bez kompromisów w kwestii składowania dużej ilości danych oraz ich bezpieczeństwa. IBM Storwize V5000E zapewnia dostępność macierzy na poziomie „sześciu dziewiątek” (99,9999), wymaganą do obsługi aplikacji o newralgicznym znaczeniu dla działalności przedsiębiorstwa. Duże możliwości skalowania, w połączeniu z łatwością zakupu, wdrożenia i zarządzania, czynią z macierzy IBM Storwize V5000E bezpieczną inwestycję w system pamięci masowej gotowy do obsługi bieżących i przyszłych aplikacji firmy.


IBM Storwize V5000E: pamięć masowa napędzana sztuczną inteligencją

Poznaj IBM Storwize V5000E: mocna specyfikacja z funkcjami klasy wyższej

IBM Storwize V5000E to kolejna odsłona hybrydowych pamięci masowych do obsługi średniej wielkości obciążeń. Nowe macierze zapewniają wyższą wydajność i skalowalność w porównaniu z modelami poprzedniej serii.