IBM, Microsoft i Arthur Andersen inwestują w nową spółkę

Enfrastructure będzie tworzyć wyspecjalizowane kompleksy biurowe, przeznaczone dla nowo powstających firm.

IBM, Microsoft i Arthur Andersen zainwestują 100 mln USD w nową firmę Enfrastructure, która zajmuje się tworzeniem tzw. e-campusów, czyli obiektów przeznaczonych dla nowo powstających firm, działających w biznesie elektronicznym. W pierwszym etapie ma powstać 25 tego typu placówek na całym świecie.

Enfrastructure została założona przez Scotta Bluma, twórcę Buy.com, i otrzymała także wsparcie od firm Avaya i Hanny Holdings.

Obiekty przygotowywane przez firmę będą oferowały powierzchnię łączącą miejsce do pracy, infrastrukturę technologiczną, usługi wsparcia i inne, a także całe zaplecze socjalne. Wszystko zostało pomyślane w celu, aby firmy korzystające z oferty mogły zaoszczędzić na kosztach działalności.

Jako pierwsza powstanie placówka w Orange County w Kalifornii, która zostanie uruchomiona w grudniu tego roku. Na początku przyszłego roku powstaną kolejne campusy w Stanach Zjednoczonych oraz Azji. W Europie zaczną się one pojawiać dopiero pod koniec 2001 r. Początkowo będą przeznaczone dla klientów reprezentujących rynek technologiczny, internetowy oraz biotechnologiczny.

Microsoft dostarczy do placówek oprogramowanie serwerowe i biurowe, a IBM będzie jedynym dostawcą sprzętu - serwerów, komputerów osobistych, notebooków oraz drukarek. Firma zapewni również niezbędne wsparcie, usługi doradztwa i szkolenia. Arthur Andersen oferować będzie usługi księgowe. Avaya zapewni natomiast systemy komunikacji i okablowanie strukturalne.

Klienci Enfrastructure będą korzystać także z kawiarni, klubów gimnastycznych, usług bankowych, pralni, drukarni czy biur podróży.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200