IBM AS/400 w środowisku klient/serwer

Prezentacje techniczne dla klientów i partnerów handlowych dają znacznie większe szanse poznania możliwości produktu niż prezentacje tych samych produktów dla szerokiej publiczności, mające na ogół charakter marketingowy. Prezentacja w dniu 28 lutego br. nowych możliwości komputerów średniej wielkości IBM AS/400, profesjonalnie przeprowadzona przez specjalistów z Rochester (ośrodek badawczy AS/400 w Minnesocie, USA) i Santa Palomba (ośrodek produkcyjny i badawczy we Włoszech), pozwoliła na przegląd właściwości tych popularnych komputerów w ich nowym wcieleniu.

Prezentacje techniczne dla klientów i partnerów handlowych dają znacznie większe szanse poznania możliwości produktu niż prezentacje tych samych produktów dla szerokiej publiczności, mające na ogół charakter marketingowy.

Prezentacja w dniu 28 lutego br. nowych możliwości komputerów średniej wielkości IBM AS/400, profesjonalnie przeprowadzona przez specjalistów z Rochester (ośrodek badawczy AS/400 w Minnesocie, USA) i Santa Palomba (ośrodek produkcyjny i badawczy we Włoszech), pozwoliła na przegląd właściwości tych popularnych komputerów w ich nowym wcieleniu.

Pierwsze AS/400, które pojawiły się w 1988 r., były używane jako zintegrowane serwery aplikacji (Application Server - AS). Obecnie IBM proponuje nową serię komputerów Advanced AS/400 do zastosowań w środowisku przetwarzania rozproszonego klient/serwer, jako serwery zintegrowanej z systemem operacyjnym bazy danych DB/2, serwery poczty elektronicznej, centralny element integrujący różne systemy sieciowe oraz jako idealne serwery do obsługi każdego miejsca pracy w biznesie. IBM proponuje wiele modeli, poczynając od przenośnego o wadze 10 kg a kończąc na dużym serwerze dla dużego przedsiębiorstwa.

W celu zwiększenia wydajności i obniżenia kosztów produkcji przewiduje się, że już w tym roku wszystkie nowe AS będą wyposażone w procesory z rodziny PowerPC. Największe modele będą miały do 32 procesorów PowerPC, działających w trybie 64-bitowym, jeden dodatkowy procesor 32-bitowy PowerPC do uruchamiania aplikacji unixowych oraz kartę z procesorem typu 486 w celu uruchamiania systemu oraz aplikacji OS/2, DOS i Windows.

System operacyjny OS/400 V3R1 jest oparty na technologii mikrojądra dającej mu duże możliwości personalizacji i świadczenia usług dla innych systemów operacyjnych. Z systemem operacyjnym ściśle zintegrowano system zarządzania bazami danych DB/2, zgodny z ANSI/ISO SQL 1992 (tzw. SQL2). Wbudowanie obsługi baz danych w mikrokod procesora daje komputerowi szybkość obsługi transakcji porównywalną z dużym komputerem z rodziny ES/9000. Bardziej szczegółowe informacje na temat nowych właściwości funkcjonalnych komputerów AS/400 przedstawimy w najbliższym czasie.e

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200