IACS: wpłynęło 1,6 mln wniosków

W środę (30 czerwca) upłynął termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich do gruntów rolnych. Według najnowszych danych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło ponad 1,62 mln wnioskow o wpis do ewidencji i 1,37 mln wniosków o dopłaty, co stanowi 85 % liczby zarejestrowanych producentów rolnych w Polsce.

Wnioski o wpis do ewidencji producentów oraz przyznanie płatności bezpośrednich do gruntów rolnych przyjmowane były w 314 powiatowych biurach ARiMR. Wprowadzane do systemu IACS dane będą teraz weryfikowane np. pod kątem czy dane osobowe wnioskodawcy oraz numer identyfikacyjny są zgodne z danymi w bazie danych, czy nie złożono dwóch wniosków itp.

Producenci po 30 czerwca mogą jeszcze składać wnioski, ale każdy dzień opóźnienia zmniejsza przyszłą dopłatę o 1%. Po 25 lipca wnioski nie będą już przyjmowane.

Zobacz również:

  • e-Obywatel w e-Państwie – praktyczny przewodnik
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200