I Zlot Motocyklowy Branży IT

Do Smardzewic zjechali się pasjonaci jednośladów z branży informatycznej na organizowany przez Avnet i Connect Distribution zlot. Było ich ponad 90 i przyznali, że brakowało tego rodzaju inicjatyw i za rok chętnie przyjadą w jeszcze większym składzie. Computerworld był patronem medialnym tego wydarzenia i za rok też zamierza tam być!

Było tak jak zapowiadano - bez prezentacji, garniturów i napiętej agendy. Zamiast tego skórzane kurtki, szybkie motocykle i wiele atrakcji. Pomysłodawcy zlotu, Adam Dyszkowski, dyrektor Avnet i Krzysztof Szubert, dyrektor Connect Distribution, prywatnie też są pasjonatami motocykli, więc przygotowali atrakcje, które spotkały się z dużym entuzjazmem uczestników.

Największe emocje wzbudził pokaz Rafała Pasierbka, 3-krotnego mistrza Polski i mistrza Europy w Streetbike Freestyle'u. Uczestnicy z podziwem obserwowali, jak młody mistrz stuntu robił na motocyklu niesamowite triki. Później z zainteresowaniem uczestniczyli w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy, szczególnie ofiarom wypadków motocyklowych. Okazało się, że nikt nie miał pewności czy motocykliście, który uległ wypadkowi należy zawsze zdejmować kask, a jeśli tak to w jaki sposób. Choć szkolenie było bardzo ciekawe, miejmy nadzieję, że nikt nie będzie zmuszony nigdy korzystać ze zdobytej wiedzy.

Sobotnie popołudnie umilały ciekawe konkursy m.in. na.najwolniejszą jazdę na motocyklu;) W końcu to nie sztuka się rozpędzić;) Wieczorem przy ognisku można było posłuchać koncertu na żywo kapeli rockowej. Pasjonaci ścigaczy mogli przetestować też w czasie zlotu nowych motocykli Hondy, które prezentował były informatyk z 10-letnim stażem, który otworzył jakiś czas temu w Warszawie salon z motocyklami Hondy.

Zlot miał być okazją do wymiany poglądów, doświadczeń, nawiązania kontaktów a także do dobrej zabawy w gronie osób, które łączą wspólne doświadczenia zawodowe i pasja do motocykli. I tak też było. Rozmowy o serwerach i oprogramowaniu przeplatały się ze wspomnieniami o pierwszych motocyklach i rozprawach o silnikach i oponach. Uczestnicy wielokrotnie podkreślali, że brakowało im tego rodzaju inicjatywy i że chętnie wezmą udział w kolejnych edycjach.

Pomysłodawcy zlotu mają zresztą kolejne pomysły dotyczące integracji ludzi z branży. Krzysztof Szubert wspominał, że zna też wielu ludzi z branży IT, którzy, jak on pasjonują się nurkowaniem czy kitesurfingiem i myśli o wyjazdach branżowych związanych z tymi sportami. Na razie jednak organizatorzy cieszyli się z sukcesu zlotu motocyklistów. W pełni zasłużonego sukcesu, bo organizacji nie można nic zarzucić. Za tego rodzaju inicjatywy, które poprzez zabawę i wspólne pasje jednoczą branżę IT, Computerworld trzyma mocno kciuki!


TOP 200