Hybrydowy router Wi-Fi/Powerline

Użytkownicy, którzy chcą mieć w domu lub w małej firmie router transmitujący dane zarówno drogą radiową, jak i za pośrednictwem sieci energetycznej, mają obecnie do dyspozycji urządzenie N300 Wireless Router + Powerline AV, którego producentem jest Netgear.

Hybrydowy router Wi-Fi/Powerline
Urządzenie o kodowej nazwie WNXR2000 obsługuje połączenia radiowe 802.11n, wykorzystujące częstotliwość 2,4 GHz (niestety, częstotliwość 5 GHZ nie jest obsługiwana) oraz połączenia kablowe HomePlug AV (sieć energetyczna), które transmitują dane z szybkością 500 Mb/s.

Od adaptera (który należy podłączyć do gniazdka elektrycznego) odchodzą dwa kable. Pierwszy łączy adapter z jednym z czterech portów Ethernet 10/100 wbudowanych w router, a drugi dostarcza routerowi zasilanie. Router i adapter są tu więc zasilane z tego samego gniazda elektrycznego.

Aby dołączyć do sieci energetycznej kolejne stanowisko pracy HomePlug AV, użytkownik musi kupić następny adapter i podłączyć go do znajdującego się po drugiej stronie połączenia portu Ethernet.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200