Hutchison Whampoa nie będzie ubiegał się o licencję na UMTS w Polsce

Koncern zrezygnował również z ubiegania się o licencję na telefonię trzeciej generacji w Szwajcarii. Jego przedstawiciele oficjalnie stwierdzili, że wycofują się z tych przetargów, ponieważ rynki te nie mają dla nich strategicznego znaczenia.

Hutchison Whampoa z Hongkongu zdecydował się na rezygnację z przetargów na telefonię UMTS w Polsce i Szwajcarii.

Przedstawiciele firmy oficjalnie stwierdzili, że wycofują się z przetargów, ponieważ te dwa rynki nie mają dla nich strategicznego znaczenia. Dodali, że prawdopodobnie zrezygnują także z ubiegania się o licencję na UMTS we Francji. Jednakże Polska Agencja Prasowa podała, powołując się na anonimowe źródło, że azjatycki koncern wycofał się z polskiego przetargu z powodu niejasnego określenia warunków przyznawania licencji przez resort łączności.

Wcześniej z przetargu wycofała się już Netia Holdings SA, podając jako powód swojego kroku niekorzystne warunki finansowe przetargu. Na decyzję operatora wpłynęły także niejasności w dokumentacji przetargowej i brak uregulowań dotyczących tzw. roamingu krajowego.

Analitycy twierdzili dotychczas, że Hutchison Whampoa będzie jednym ze zwycięzców w polskim przetargu. Koncern przygotowywał się do niego w ramach konsorcjum utworzonego z firm Polpager i Polsat.

***

Ministerstwo Łączności przygotowuje poprawioną ofertę przetargu na UMTS

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200