Hurtownie danych pod presją

Rosnące wymagania użytkowników i coraz większa liczba danych, nie przechowywanych odpowiednio, zatykają bazy - wynika z badania przeprowadzonego wśród brytyjskich menedżerów hurtowni danych.

Sand Technology zamówił w Dynamic Markets Limited badanie zatytułowane "The Crumbling Foundations of Data Warehouses". Z badania wynika, że menedżerowie hurtowni danych działają pod rosnącą presją ze strony użytkowników, których wymagania i potrzeby są coraz większe, a jednocześnie znacząco zwiększa się liczba danych, na których operują, co wyraźnie obniża wydajność hurtowni.

Aż 88% respondentów z grona menedżerów hurtowni danych 2000 największych brytyjskich firm uważa, że oryginalna architektura ich bazy danych musi się zmienić i dostosować do wymagań biznesowych, jakie są przed nią stawiane. Ułożenie danych w taki sposób, aby skolejkowane były według wartości biznesowej wydaje się najważniejszym zadaniem dla menedżerów hurtowni danych: 48% z nich ocenia, że tylko ¼ danych w bazie jest regularnie przeszukiwana, a mniej niż 20% ankietowanych deklaruje, że magazynuje dane pod kątem ich wartości biznesowej.

Zobacz również:

Niemal wszyscy - 97% ankietowanych - twierdzą, że użytkownicy robią się coraz bardziej wymagający. 86% musi dlatego ograniczać przeszukiwania zadawane przez użytkowników, aby udrożnić pracę maszyn i ludzi w swoim zespole. Dodatkowo 60% ankietowanych uważa, że zwiększyć będzie musiało obsadę działu w ciągu najbliższych 3 do 5 lat.

Na szczycie listy życzeń użytkowników są: szybszy dostępu do danych (62% wskazań), możliwość bardziej skomplikowanego przeszukiwania (51%) i lepszy dostęp do starych danych (41%).

Raport dostępny jest w całości pod adresem.


TOP 200