Hub XXI wieku

GigaHub jako jednostka podstawowa wyposażony jest w moduł zarządzający (ESM - Extended System Manager) ze złączem RS232. ESM zbiera informacje o pracy całego urządzenia, rodzaju i statusie kart oraz modułów zasilających, a także gromadzi statystyki obciążenia portów, błędów itp. Informacje te są przetwarzane przez ESM i wyświetlane na panelu znajdującym się na pulpicie konfiguracyjnym GigaHuba. Jeżeli GigaHub jest monitorowany przez jakiś zewnętrzny system zarządzania siecią, to ESM przesyła zgromadzone informacje do tego systemu.

W celu zapewnienia należytego bezpieczeństwa systemu możliwe jest ustawienie haseł dostępowych zarówno na poziomie samego GigaHuba, jak również zewnętrznego systemu zarządzania siecią. GigaHub może być podłączony do systemu InterView na dwa sposoby:

* out-of-band - przy użyciu standardu RS232/SLIP

* in-band - poprzez sieć Ethernet lub Token Ring

Przy podłączeniu in-band w sieci Token Ring, GigaHub może współpracować z IBM LAN Manager.

Inwestycja w przyszłość

GigaHub jako urządzenie sieciowe, oparte na najnowszych technologiach w dziedzinie transmisji danych jest doskonałym rozwiązaniem w sieciach teleinformatycznych. Dzięki swoim parametrom technicznym, otwartej architekturze i skalowalności pozwala użytkownikowi na budowanie i rozwój sieci w miarę pojawiających się potrzeb, przy zachowaniu ciągłości inwestycji.

Kupując na początek GigaHuba XH152 - 4 sloty - możemy w sposób naturalny przejść do GigaHuba XH150 - 12-slotowego. Bardzo ważną cechą GigaHuba jest jego niska, jak na sprzęt takiej jakości, cena (XH150 - ok. 8 tys. USD, XH152 - ok. 4,5 tys. USD). Znaczy to, że użytkownik płaci małą kwotę za podstawę do dalszej rozbudowy sieci, ale takiej rozbudowy, która jest zgodna z jego potrzebami, a nie zdeterminowana przez konstrukcję urządzenia sieciowego.

Z GigaHubem można przejść od sieci bardzo prostej opartej na łączach RS do supernowoczesnej sieci ATM z interface'ami SDH, przełączanym Ethernetem, sieciami wirtualnymi, siecią typu Token Ring oraz FDDI (do 40 sieci Token Ring lub FDDI). To jeszcze nie wszystko. W tym samym "pudełku" mogą znajdować się karty pracujące na podstawie protokołów IBM3270, AS/400, karty terminal-serwerów oraz karty telefonicznej analogowej jak i cyfrowej E1/T1.

GigaHub ze względu na swoją architekturę oraz elastyczność jest produktem dla bardzo szerokiego grona użytkowników, poczynając od sieci małych rozmiarów (np. 20-25 komputerów) do sieci dużych (kilkaset komputerów), aż po sieci MAN oraz sieci rozległe.

Obecnie w różnych instalacjach sieciowych na terenie kraju pracuje kilkanaście urządzeń typu GigaHub (m.in. w Petrochemii w Płocku, sieć MAN w Szczecinie, sieć Katedry Telekomunikacji AGH, Huta Miedzi "Głogów").

Bliższe informacje na temat urządzeń firmy Fibronics można uzyskać w firmie ASCOMP S.A. z Krakowa, tel./fax (+12) 13 82 22 oraz 11 85 97.


TOP 200