Huawei przygotowuje się do premiery HarmonyOS 3.1

Huawei wprowadzi na rynek kolejną wersję autorskiego systemu operacyjnego. Jakie nowości przewdziano?

Firma Huawei od miesiąca testuje nowy system operacyjny HarmonyOS w wersji 3.1 na wybranych smartfonach. Informacje z Chin wskazują na prawidłowy rozwój oprogramowania oraz trwające już przygotowania do udostępnienia aktualizacji oprogramowania dla wszystkich kompatybilnych urządzeń.

Interfejs użytkownika Huawei HarmonyOS
Źródło: huawei.com

Interfejs użytkownika Huawei HarmonyOS

Źródło: huawei.com

W chwili obecnej trwają ostatnie beta testy HarmonyOS 3.1 dla smartfonów, które mają zakończyć się jeszcze w marcu 2023 roku. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem pierwsi użytkownicy otrzymają autorski system operacyjny Huawei w wersji 3.1 w kwietniu 2023 roku.

Zobacz również:

  • Znamy nazwę pierwszego narzędzia anty-ransomware, które uzyskało certyfikat Tolly Group

HarmonyOS 3.1 to niewielka aktualizacja rozwojowa, która skupia się na poprawkach znanych błędów oraz optymalizacji sposobu działania oprogramowania. Producent zmieni animacje systemowe, aby poprawić wrażenia z użytkowania oraz wykorzystać możliwości wyświetlaczy o podwyższonej częstotliwości odświeżania.

W oprogramowaniu pojawi się menedżer multimediów, nowe widgety oraz możliwość ich personalizacji np. swobodnego wyboru kształtu.

Huawei pracuje nad poprawą efektywności systemu operacyjnego. Wykonywanie najważniejszych zadań i uruchamianie aplikacji ma być zauważalnie szybsze.

HarmonyOS 3.1 jest pierwszą wersją systemu z wdrożonym freamworkiem HarmonyOS Design. Oprogramowanie pozwala również skorzystać z języka programowania ArkTS opracowanego przez Huawei na bazie TypeScript.

Oprogramowanie może oficjalnie zadebiutować razem z nadchodzącymi modelami z serii Huawei P60.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200