Huawei nadal numerem jeden w rozwoju sieci 5G

Huawei pozostaje liderem w rozwoju infrastruktury Siecie 5G znacząco wyprzedzają Ericssona, Nokię, Qualcomm czy Samsunga.

Huawei to chiński gigant technologiczny, który od wielu lat bardzo intensywnie rozwija infrastrukturę sieci komórkowych w technologii 4G LTE, 5G, a ostatnio również 6G.

Huawei liderem na rynku sieci 5G
Źródło: huawei.com

Huawei liderem na rynku sieci 5G

Źródło: huawei.com

Według najnowszych badań rynkowych firma Huawei pozostaje aktualnie liderem w rozwoju infrastruktury sieci 5G.

Zobacz również:

  • Pierwsza europejska fabryka firmy Huawei powstanie we Francji
  • 5G - rozwój jeszcze przed nami, 6G - tuż tuż, za rogiem
  • Polska poprawia gotowość do wprowadzenia 5G

Z danych przedstawionych w raporcie ABI Research wynika, że firma Huawei jest numerem 1 w rozwoju oraz popularyzacji sieci 5G na całym świecie. Firma posiada ogromny wkład technologiczny oraz przoduje w liczbie posiadanych certyfikatów i patentów.

Wśród 20 firm mających największy wpływ na rozwój sieci komórkowych wykonanych w technologii 5G firma Huawei znajduje się na pierwszym miejscu. Na podium załapały się również europejskie firmy Ericsson oraz Nokia, które słyną z rozwoju sieci komórkowych. Zaraz za podium uplasował się amerykański Qualcomm, koreański Samsung oraz chińskie ZTE. Ścisłą czołówkę goni również Intel oraz LG Electronics.

W pierwszej 20-ce znalazło się również miejsce dla znanych firm takich jak vivo, MediaTek, Oppo, Apple, Lenovo, Xiaomi czy Nec.

Aktualnie na świecie istnieje ponad 400 firm i podmiotów, które są aktywnie zaangażowane we współtworzenie standardu komunikacji 3GPP.

Na całym świecie ogłoszono już ponad 210 tysięcy patentów dotyczących standardu 5G, które zgromadzono w 47 tysięcy rodzin patentowych. Aż 18 tysięcy rodzin patentowych pozostaje we władaniu Chin, co przekłada się na około 40% światowych patentów dotyczących sieci 5G.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200