Howell: zysk grupy mniejszy ponad 10-krotnie

Spółka Howell SA poinformowała w komunikacie, że tegoroczny zysk netto Grupy Howell zostanie obniżony z wcześniej zapowiadanych 23 mln zł do 2 mln zł. Grupa Howell obejmuje pięć spółek: Howell Stal Sp...

Spółka Howell SA poinformowała w komunikacie, że tegoroczny zysk netto Grupy Howell zostanie obniżony z wcześniej zapowiadanych 23 mln zł do 2 mln zł. Grupa Howell obejmuje pięć spółek: Howell Stal Sp. z o.o., Howell Aluminium SA, Howell Ground, Dominium Park Sp. z o.o. oraz MCI Management SA.

Prognoza zysku w wysokości 23 mln zł została podana w lutym tego roku i zakładała sprzedaż akcji wrocławskiego funduszu po cenie prawie kilkukrotnie wyższej niż to się odbyło (2,54 zł za akcję). Według szacunków i zapewnień zarządu MCI Management SA cena akcji spółki na GPW winna była się wahać w przedziale 10-12 zł za akcję.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • Sytuacja makroekonomiczna nie wpływa na Apple
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Przypomnijmy, że pod koniec października Howell sprzedał 13,39% akcji MCI, pozostawiając sobie jedynie 4,85% akcji funduszu. Niewykluczone jest, że Howell pozbędzie się reszty udziałów w MCI.

Władze Howell SA poddały również pod wątpliwość prognozy zysku na rok 2002, które zakładały zysk netto w wysokości 28,5 mln zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200