Hot-spot w BUW-ie

W Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie uruchomiono bezpłatną, bezprzewodową sieć z dostępem do Internetu. Dzięki temu czytelnicy będą mogli korzystać nie tylko ze zgromadzonych w niej książek, ale również z zasobów sieci.

Projekt powstał z inicjatywy producenta sprzętu sieciowego firmy D-Link, która przekazała niezbędne urządzenia. Instalacją i konfiguracją systemu zajęła się warszawska firma informatyczna Jaaz.

W Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie wykorzystano sprzęt firmy D-Link z serii AirPlus, który pracuje w technologii 802.11b+ na częstotliwości 2,4 GHz i umożliwia transfer danych z szybkością do 22 Mbps. Sieć zbudowano w oparciu o punkty dostępowe DWL-900AP+, które swoim zasięgiem obejmują cały teren czytelni BUW. Użytkownicy logują się do sieci wykorzystując hasło otrzymane w recepcji Biblioteki. D-Link zaopatrzył BUW również w bezprzewodowe karty sieciowe DWL-650+, które studenci mogą wypożyczać bezpłatnie, jeśli ich laptop nie jest zaopatrzony w podobne urządzenie.

Zobacz również:

  • Starlinki będą musiały wkrótce stawić czoła podobnym obiektom firmy Amazon
  • Usługa Threads będzie wkrótce dostępna w wersji webowej
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200