Hot Reload – protesty programistów odniosły sukces

Po protestach całej społeczności programistów, Microsoft cofnął swoją wcześniejszą decyzję usunięcia oprogramowania Hot Reload z repozytorium .NET SDK. Firma przyznała kilka dni temu w jednym ze swoich wpisów, że był to błąd, który obecnie naprawia.

Foto: Christina Morillo/Pexels

We wpisie na jednym z firmowych blogów Scott Hunter (dyrektor ds. zarządzania programami obsługującymi platformę .NET) przeprasza deweloperów za tę niefortunną decyzję i pisze, „Popełniliśmy błąd decydując się wcześniej na taki nierozważny krok i musiało minąć sporo czasu zanim to zrozumieliśmy i obecnie podejmujemy działanie wychodzące naprzeciw oczekiwaniom programistów”.

Tym samym oprogramowanie Hot Reload (pozwalające obsługiwać platformę .NET Hot Load za pośrednictwem interfejsu wiersza polecenia) wraca do repozytorium .NET 6 SDK.

Zobacz również:

  • Microsoft pokazał kontrowersyjne narzędzie zdolne tworzyć animowane przekazy deepfake

Hot Reload pozwala programistom zarządzać kodem źródłowym aplikacji podczas jej działania, bez konieczności ręcznego zatrzymywanie jej pracy czy kreowania punktów przerwania. Funkcjonalność ta została przetestowana w programie Visual Studio 2019 i zostanie oficjalnie wprowadzona do kolejnej wersji tego narzędzia (Visual Studio 2022), której premierę zapowiedziano na 8-go listopada.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200