Home banking w BGŹ

Bank Gospodarki Źywnościowej wdroży oprogramowania do prowadzenia elektronicznej bankowości.

Bank Gospodarki Źywnościowej wdroży oprogramowania do prowadzenia elektronicznej bankowości.

Od stycznia 1997 r. klienci dziesięciu oddziałów Banku Gospodarki Źywnościowej (BGŹ) będą mogli telefonicznie wykonywać część operacji bankowych. Usługa ta będzie dostępna w tych oddziałach BGŹ, w których działa już system Bankier produkcji CSBI S.A. Zostanie w nich zainstalowane oprogramowanie Corporate/Home Banking i Bankofon opracowane przez CSBI. W pięciu innych oddziałach BGŹ zainstalowane zostanie oprogramowanie firmy Novum.

"Klienci żądali tego rozwiązania, grożąc, że w przeciwnym razie zrezygnują z naszych usług - od 1 stycznia przyszłego roku najwięksi klienci będą już mogli z niej korzystać. System Bankofon zostanie udostępniony wszystkim klientom banku" - oświadczyła Zofia Zawrzygraj, zastępca dyrektora departamentu teleinformatyki w BGŹ.

Zgodnie z umową, oprogramowanie CSBI w przyszłości może być instalowane również w innych oddziałach BGŹ. Będzie to jednak wymagać dostosowania go do wykorzystywanych tam systemów bankowych. "Stopniowo zamierzamy wdrażać home banking we wszystkich naszych placówkach, w których będzie to uzasadnione ekonomiczne" - powiedział Stanisław Łosiak, dyrektor departamentu teleinformatyki banku, mającego ponad 100 placówek w Polsce.


TOP 200