Hoga.pl ogłosiła plany wejścia na giełdę

Spółka otrzymała już aprobatę Komisji Papierów Wartościowych i Giełd na dwie emisje: 2 mln akcji serii D dla inwestorów zewnętrznych i 200 tys. akcji serii E dla pracowników firmy.

Hoga.pl SA, firma prowadząca portal internetowy, ma zamiar zadebiutować w tym roku na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Spółka otrzymała już aprobatę Komisji Papierów Wartościowych i Giełd na dwie emisje: 2 mln akcji serii D dla inwestorów zewnętrznych i 200 tys. akcji serii E dla pracowników firmy. Hoga.pl nie określiła jeszcze ceny akcji. Przedstawiciele firmy szacują, że pozyskają kilkadziesiąt milionów złotych.

Środki z publicznej emisji akcji zostaną przeznaczone głównie na rozwój usług. Mają powstać: wirtualna galeria handlowa dla klientów indywidualnych i giełda elektroniczna dla przedsiębiorstw. Do końca marca br. powstanie Internetowa Giełda Nieruchomości. Część pieniędzy zostanie przeznaczona na zakup oprogramowania, w tym rozwiązań umożliwiających uruchomienie systemu bezpłatnych kont pocztowych. Emisja ma także pozwolić na przeprowadzenie dużej kampanii reklamowej.

Zobacz również:

  • Przeglądarka Edge wspiera dodatkowy mechanizm bezpieczeństwa

Docelowo 50% przychodów portalu Hoga.pl ma pochodzić z reklam oraz sprzedaży towarów i usług w sklepie internetowym. Pozostała część to środki uzyskane dzięki budowie systemów handlu elektronicznego dla przedsiębiorstw i prowizji od obrotu dokonywanego za ich pośrednictwem.

***

Interia.pl wchodzi na giełdę

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200