Hoga liczy na 16 mln

W publicznej subskrypcji akcji portalu będzie dostępnych 2 mln akcji. Dzięki wejściu na giełdę Hoga zamierza pozyskać ponad 16 mln zł.

Zarząd Hoga.pl potwierdza, że zgodnie z zapowiedzią w maju odbędzie się publiczna subskrypcja akcji portalu. Firma przeznaczyła 1,5 mln akcji dla dużych inwestorów instytucjonalnych, natomiast 500 tys. akcji dla inwestorów indywidualnych. Obecnie nie jest jeszcze znana cena nominalna akcji, prawdopodobnie będzie ona wynosić 8 zł. Wartość portalu szacowana jest przez kierownictwo firmy na ponad 33 mln zł. W lipcu odbędzie się dodatkowa emisja 200 tys. akcji, przeznaczonych dla pracowników portalu.

Pieniądze uzyskane z publicznej emisji Hoga.pl zamierza przeznaczyć na rozwój portalu internetowego, działalność reklamową i promocyjną oraz częściowo również na rozwijanie platform B2B. Zarząd spółki spodziewa się, że firma zacznie przynosić dochody w dwóch ostatnich kwartałach 2002 r. W roku 2000 Hoga zanotowała stratę netto w wysokości 1,6 mln zł. Obecnie głównymi akcjonariuszami spółki są: przedsiębiorstwo WASKO (30,53% udziałów) oraz Grzegorz Krajewski, obecny prezes Hoga.pl (21,34%).

Zobacz również:

  • Uprawnienia na Androidzie - jak złączyć bezpieczeństwo z wygodą

Plany wejścia na giełdę Hoga.pl ogłosiła na początku tego roku. W połowie marca Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zadecydowała, że akcje portalu Hoga.pl zostaną dopuszczone do obrotu publicznego na warszawskiej giełdzie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200