Hitachi podwaja pojemność 2,5-calowego dysku linii Travelstar

Hitachi Global Storage wprowadza na rynek nową, pojemniejszą i szybszą wersję dysku Travelstar. Dysk Travelstar 7K500 SATA (o wielkości 2,5 cala) ma pojemność 500 GB (czyli dwa razy więcej niż poprzednia wersja produktu) i pracuje o ok. 16% szybciej. Talerze dysku obracają się z szybkością 7200 obrotów na minutę.

Dysk Travelstar 7K500 SATA został zaprojektowany do instalowania w notebookach, konsolach gier oraz systemach pamięci masowych. Producent informuje, że dysk jest odporny na wstrząsy i obsługuje zaawansowane opcje zarządzania poborem mocy, dlatego nadaje się do instalowania w przenośnych urządzeniach elektronicznych, takich jak notebooki.

Tak jak dyski twarde Travelstar poprzednich generacji, tak i w przypadku dysku Travelstar 7K500 SATA Hitachi oferuje jako dodatkową opcję sprzętowe szyfrowanie danych BDE (Bulk Data Encryption). Dysk szyfruje wtedy automatycznie odbierane dane i w takiej postaci zapisuje je. Po odczytaniu zaszyfrowanych danych dysk odszyfruje je i przesyła do systemu.

Dysk pobiera w stanie spoczynku 0,69 W mocy, a zapisując/odczytując dane dysk pobiera 1,8 W mocy. Hitachi będzie oferować od listopada br. dysk w wersji EA (Enhanced-Availability). Dysk EA pracuje absolutnie niezawodnie i może obsługiwać aplikacje pracujące w trybie 24x7 (czyli przez 24 godziny na dzień i siedem dni w tygodniu).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200