Historyczne dno Netscape'a

Odsetek internautów korzystających z przeglądarki internetowej Netscape spadł do najniższego poziomu w historii. W tej chwili z aplikacji korzysta tylko 3,4% użytkowników Internetu – jeszcze rok temu wartość ta wynosiła 13%.

Raport omawiający kwestię popularności przeglądarek internetowych opublikowała właśnie firma analityczna WebSideStory. Wynika z niego, że w czasie, w którym Netscape tracił sympatyków, przybywało ich potentatowi na rynku przeglądarek – czyli Internet Explorerowi Microsoftu. W opracowaniu WebSideStory czytamy, iż z aplikacji tej korzysta w tej chwili 96% internautów (raport nie rozróżniał poszczególnych wersji IE).

Największą popularnością Netscape cieszy się w Szwajcarii – z raportu wynika, że w ciągu ostatniego roku liczba użytkowników tej przeglądarki podwoiła się tam. Stałe grono wielbicieli Netscape ma również w Niemczech, Kanadzie oraz USA – odsetek użytkowników programu jest tam o kilka procent wyższy niż w pozostałych krajach.

Zobacz również:

  • Google wzmacnia bezpieczeństwo przeglądarki Chrome
  • WordPress 6.5 trafia na rynek. Oto 5 najważniejszych zmian
  • Usługa Threads będzie wkrótce dostępna w wersji webowej

Z raportu wynika również, iż alternatywnych wobec IE i Netscape'a przeglądarek (Opery oraz Mozilli) używa obecnie po mniej niż 1 procent internautów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200