Hewlett-Packard odnotował niższe niż oczekiwano rezultaty finansowe

Firma porzuciła także zamiar przejęcia od PricewaterhouseCoopers działu zajmującego się doradztwem w zakresie zarządzania i rozwiązań informatycznych.

Hewlett-Packard podał dzisiaj wyniki finansowe uzyskane w IV kw. roku finansowego 2000. Przychody firmy są niestety o wiele niższe niż zakładali analitycy. Ponadto przedstawiciele firmy stwierdzili, że nie zamierzają przejąć od PricewaterhouseCoopers (PWC) - firmy doradczej z tzw. Wielkiej Piątki - działu zajmującego się doradztwem w zakresie zarządzania i rozwiązań informatycznych.

W zakończonym 31 października IV kw. firma odnotowała przychody rzędu 13,3 mld USD, w porównaniu z 11,4 mld USD uzyskanymi w analogicznym okresie rok wcześniej. Zysk netto w tym okresie wyniósł 922 mln USD (rok wcześniej 760 mln USD)

Za cały rok finansowy 2000 przychody HP wyniosły 48,8 mld USD (42,4 mld USD), zysk netto - 3,7 mld USD (3,5 mld USD).

Carly Fiorina, szefowa firmy, nawiązując do wyników z ostatniego kwartału, stwierdziła, iż "jest bardzo rozczarowana, że firmie nie udało się osiągnąć zakładanego wzrostu przychodów z powodu różnych kwestii, które są obecnie zgłębiane i naprawiane". Dodała też, że ponosi pełną odpowiedzialność za tę sytuację.

Wraz z podaniem informacji finansowych przedstawiciele HP ujawnili, że nie będą w stanie zawrzeć porozumienia z PWC. Dwa miesiące temu firmy podały, że prowadzą rozmowy na temat ewentualnego kupna przez HP działu doradczego PWC. Wartość ewentualnej transakcji wtedy szacowana była na ok. 18 mld USD.

"Nadal zamierzamy intensywnie rozwijać naszą działalność doradczą samodzielnie lub zawierając fuzję, jesteśmy otwarci na inne propozycje, które pozwolą osiągnąć nam nasze cele" - podsumowała C. Fiorina.

***

HP planuje kupno działu doradztwa od PricewaterhouseCoopers

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200