Henpeck - robak programu MSN Messenger

Henpeck jest robakiem internetowym, którego działanie polega na rozprzestrzenianiu się za pośrednictwem programu MSN Messenger oraz wykradaniu określonych danych z zainfekowanego komputera.

Zwykle robak pojawia się w komputerze ofiary w postaci pliku BR2002.exe. Po uruchomieniu przez użytkownika pliku robaka wyświetla on okienko przypominające generator kluczy do płyt CD, posiadający dwa przyciski Generate i Quit. Jeżli użytkownik wybierze opcję Generate robak generuje klucz, a w tym czasie w tle stara się rozesłać poniższą wiadomość do wszystkich osób znajdujących się na liście kontaktów w programie MSN Messenger.

Hey!! Could you please check this program for me? :)

I made it myself and want people to test it.

Its a readme with the program that explains what it does!

[link] <- There you can download it!

give me advices on what to upgrade please!!

Kliknięcie na link w wiadomości przenosi na stronę w Rosji, która w tej chwili nie jest już dostępna, a skąd adresaci powyższej wiadomości mogli pobrać plik robaka.

Zobacz również:

  • WhatsApp z dużymi zmianami w obsłudze wideo
  • Meta opracowała webową wersję usługi Imagine

Dodatkowo robak stara się pobrać z tej strony dwa pliki, które zapisuje na dysku pod nazwami: C:\Update35784.exe i C:\Hehe2397824.exe.

Na koniec robak stara się wykraść klucze dla gry Half-Life Counterstrike zapisane w rejestrze, jeżeli istnieją na komputerze ofiary.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200