Hasła iCloud otrzymują wsparcie dla 2FA na Windowsie

Apple zaktualizowało aplikację kliencką iCloud dla komputerów z Windowsem. Nowością jest obecność funkcji 2FA.

Apple posiada w swoim portfolio usług menedżera haseł zintegrowanego z kontem Apple iCloud. Rozwiązanie to dedykowane jest dla sprzętu Apple, ale ze względu na popularność komputerów z systemem operacyjnym Windows wśród posiadaczy smartfonów iPhone, firma rozwija narzędzie iCloud dla systemu operacyjnego Windows.

iCloud dla Windows
Źródło: apple.com

iCloud dla Windows

Źródło: apple.com

Niewielki program od Apple pozwala między innymi na synchronizację haseł oraz automatyczne uzupełnienie formularzy. Apple zdecydowało się na aktualizacje narzędzia iCloud dla systemu operacyjnego Windows. Najnowsza wersja pozwala na generowanie kodów uwierzytelniania dwuskładnikowego 2FA w narzędziu iCloud Keychain.

Zobacz również:

  • Łatwiejsze wyjście z usług Apple - wszystko dzięki prawu UE
  • Menedżer haseł - na które rozwiązanie warto postawić w 2024 roku

Wsparcie dla 2FA zostało pierwotnie dodane przez Apple wraz z premierą MacOS Monterey oraz iOS 15 jesienią ubiegłego roku.

Kody uwierzytelniania w iCloud są dodatkową warstwą zabezpieczeń, która chroni użytkownika przed przejęciem dostępu do jego kont. Dzięki temu rozwiązaniu iCloud Keychain konkuruje z dedykowanymi menedżerami haseł takimi jak 1Password czy LastPass.

Po niespełna roku identyczna funkcja trafia do użytkowników komputerów z Windowsem, którzy posiadają hasła zgromadzone w iCloud Keychain. Rozwiązanie działa w przeglądarkach Microsoft Edge oraz Google Chrome. Apple nie przewiduje wsparcia dla Mozilla Firefox oraz innych przeglądarek.

Jeżeli korzystamy z niewspieranej przeglądarki należy każdorazowo generować kod 2FA z iCloud Keychain.

Aplikacja iCloud dla Windows dostępna jest w oficjalnym sklepie Microsoft Store na urządzenia z Windows 10 oraz Windows 11.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200