„Happy Holidays?”

Jeśli jesteś administratorem IT i w czasie Świąt lub Nowego Roku masz dyżur w pracy lub musisz być dostępny pod telefonem, to pocieszeniem może być fakt, że w USA blisko połowa administratorów sieci i systemów IT też będzie pracować w świąteczne dni.

Według badań ankietowych przeprowadzonych przez firmę Ipswitch w USA, w tym roku 49% specjalistów IT będzie pracować w okresie świątecznym. A co ciekawe, aż 48% przewiduje, że nawet jeśli nie będą pracować i nic się nie wydarzy to będą myśleć o swoich zdaniach służbowych. Przeprowadzona po raz drugi ankieta Ipswitch “Happy Holidays?” objęła 206 osób z amerykańskich firm.

Niestety, jak wynika z wcześniejszych doświadczeń takie dyżury mają praktyczne uzasadnienie, bo aż 33% ankietowanych administratorów przyznaje, że wcześniej w czasie świątecznym pojawiały się poważne problemy związane z działaniem firmowych sieci.

Zobacz również:

  • Powstała nowa koalicja, która zajmie się tematem bezpieczeństwa sieci komputerowych
  • Najnowsze badanie dotyczące AI: praca będzie, ale będzie jej mniej

Zamknięcie firmowych biur powoduje też, że rośnie liczba zgłaszanych przez użytkowników problemów związanych ze zdalnym dostępem do zasobów.

Najczęściej zgłaszane są: brak możliwości uzyskania zdalnego dostępu do systemu (57%), słaba wydajność aplikacji (18%), zapomniane hasła (18%) i źle działający notebook (7%). Wesołych Świąt...

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200