Hanslik Laboratorium Oprogramowania w grupie Emax

Przed połączeniem z ComputerLandem Emax porządkuje strukturę grupy. Najnowszym posunięciem poznańskiej spółki jest zakup spółki Hanslik Laboratorium Oprogramowania i wniesienie jej aportem za akcje należącego do grupy Emaksu - Winuela.

Emax zamierza zwiększyć swój udział w Winuelu poprzez nabycie 388 akcji akcji imiennych serii E spółki od osoby fizycznej. W zamian za wspomniane walory Emax w transakcji niepieniężnej wniesie aportem Hanslik Laboratorium Oprogramowania Software Laboratory z siedzibą w Katowicach. Wartość transakcji opiewa na 3,7 mln zł.

"Celem przejęcia ww. przedsiębiorstwa jest istotne wzbogacenie oferty produktowej Grupy Emax o rozwiązania z zakresu systemów informacji przestrzennej i rozwój własnej oferty rynkowej o pochodne tychże systemów w obszarze zarządzania majątkiem przedsiębiorstw i jednostek samorządu terytorialnego" - napisał Emax w komunikacie.

Emax nie podał jednak na razie informacji o wysokości udziału po zakończeniu transakcji nabycia 388 akcji Winuela. Obecnie posiada 91 proc. Poznańska spółka porządkuje grupę na tle trwającej fuzji z ComputerLandem.

Ochota na GIS

Według komunikatu Winuela, spółka od dwóch lat chciała włączyć do oferty systemy GIS, zaś na początku br. zapadła decyzja o przejęciu firmy Hanslik.

"Dzięki włączeniu GIS-ów do naszej oferty będziemy mogli zintegrować je z oferowanymi systemami ERP: MaxeBiznesem i systemem SAP. Planujemy integrację tych systemów oraz oferowanie tak przygotowanego kompleksowego pakietu na rynkach zagranicznych" - zapowiada, cytowany w komunikacie, Bogdan Kosturek, wiceprezes Winuela, odpowiedzialny w Grupie Emax za rozwój oferty produktowej.

Jak podaje , założyciele spółki Hanslik - Renata i Aleksander Hanslikowie będą pełnili funkcje dyrektorskie w Centrum Produktowym Produkcja Oprogramowania (CPPO) Wineula. Dotychczasowi pracownicy Hanslik Laboratorium Oprogramowania będa pracownikami spółki zależnej Emaksu.


TOP 200