Hansa Business Solutions otwiera oddział w Polsce

Hansa Business Solutions, producent systemów wspierających zarządzanie, przeznaczonych dla małych i średnich firm, otworzyła w lutym br. oddział w Polsce.

Hansa Business Solutions, producent systemów wspierających zarządzanie, przeznaczonych dla małych i średnich firm, otworzyła w lutym br. oddział w Polsce.

W Europie Zachodniej konkuruje z Navision Software i Microsoft Great Plains Software. Rynkiem tym zainteresowani są także najwięksi producenci systemów klasy ERP - Baan, Oracle, SAP. Ostatni z nich zaprezentował na targach CeBIT specjalną ofertę dla małych i średnich firm, opartą na rozwiązaniach przejętej firmy TopManage.

Hansa Business Solutions jest firmą brytyjską, zatrudniającą 120 osób w 21 oddziałach w 14 krajach, m.in. Danii, Szwecji, Rosji i Argentynie. Liczba pracowników każdego oddziału nie przekracza 10-12 osób. Podstawowym zadaniem pracowników Hansa w Polsce jest pozyskanie 20-30 partnerów, sprzedających system Hansa Financials, i 80-100 klientów.

System Hansa Financials jest rozwiązaniem modułowym, obsługującym przede wszystkim księgowość firmy, ale również procesy dystrybucji, sprzedaży, gospodarki środkami trwałymi i obsługi klienta. W założeniu system uwalnia firmę od zakupu dodatkowego oprogramowania, np. biurowego. Zawiera on serwer poczty elektronicznej, edytor tekstów i arkusz kalkulacyjny, standardowy portal intranetowy i sklep internetowy. Przeciętnie z systemu korzysta 10-20 użytkowników.

Koszt standardowej instalacji dla 10 użytkowników kształtuje się na poziomie 15 tys. euro, a wdrożenie może zostać zrealizowane w ciągu miesiąca. System pracuje w technologii klient/serwer, przy czym zarówno część serwerowa, jak i kliencka mogą działać na platformach Linux, Unix AIX, Windows lub Mac OS. System pracujący w jednej firmie może wykorzystywać kilka platform jednocześnie (dotyczy to zwłaszcza wersji klienckiej). Pakiet Hansa Financials jest najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem firmy. Jej przedstawiciele zapowiadają, że w ciągu kilku miesięcy na polskim rynku pojawi się również oprogramowanie typu CRM - First Contact i systemy przeznaczone dla małych firm - Office/2 i First Office.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200