Hakerzy włamali się do systemu informatycznego firmy WD

Znana amerykańska firma Western Digital potwierdziła wczoraj, że hakerzy włamali się 26-go marca do jej serwerów i uzyskali dostęp do szeregu poufnych danych oraz unieruchomili na jakiś czas jedną z jej chmurowych usług.

Grafika: WD

Western Digital uważa, że incydent może w najbliższym czasie zakłócić jej funkcjonowanie. Firma jak dotąd nie ujawniła żadnych szczegółów technicznych dotyczących tego incydentu, jednak wszystko wskazuje na to, że był to typowy atak ransomware. WD zapewnia jednocześnie, że stara się zminimalizować skutki ataku i pracuje nad rozwiązaniami, które w przyszłości zapobiegną tego rodzaju zdarzeniom.

Na razie nie wiadomo, kto stał za atakiem, a wyjaśnienie tej sprawy utrudnia fakt, że żadna z grup hakerskich nie przyznała się jak dotąd do niego. Na witrynie firmy WD pojawi się komunikat informujący, że atak spowodował awarię chmurowej usługi świadczonej przez system pamięci masowej NAS, która nosi nazwę My Cloud. Western Digital informuje, że wdraża proaktywne środki w celu zabezpieczenia swojej działalności biznesowej.

Zobacz również:

  • Ta ustawa przybliża moment, w którym TikTok zostanie zablokowany w USA
  • Hakerzy włamali się do znanego polskiego sklepu internetowego
  • WD prezentuje nowe dysku SSD SN580 NVMe Gen4 SSD

Firma dodała, że bada cały incydent we współpracy z anonimową firmą zajmującą się cyberbezpieczeństwem, jak również koordynuje swoje działania z właściwymi organami ścigania.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200