Hakerzy atakują poprzez Androidową aplikacje Steamy Windows

Posiadacze aplikacji Steamy Windows na systemie Android powinni mieć się na baczności. Cyberprzestępcy przekształcili ją poprzez wprowadzenie do niej trojana. Modyfikacja przejmuje smartphone'y i nabija rachunki telefoniczne poprzez wysyłanie smsów.

Według firmy Symantec Security jedna z aplikacji na Androida - Steamy Window, znalazła się w rękach chińskich hakerów. Skutkiem czego wielu użytkowników aplikacji może spodziewać się podwyższonych rachunków za telefon. Trojan zmodyfikowany przez Chińczyków, wysyła bowiem z telefonów niczego nieświadomych osób, smsy na numery premium. W posiadanie cyberprzestępców wpadają także nasze dane.

Aplikacja Steamy Window, umożliwia użytkownikom rysowanie na ekranach telefonów. Interfejs zostaje pokryty swoistą "parą" na której możemy tworzyć rozmaite napisy czy też rysunki. Efekt podobny jest do rysowania na zaparowanej szybie.

Zobacz również:

  • Uwaga – w tym tygodniu niektóre smartfony przestaną obsługiwać usługę WhatsApp
  • Digital Europe krytykuje unijną ustawę o AI
  • Nie żyje jeden z najsłynniejszych hakerów na świecie

Jak podkreśla Vikram Thakur z firmy Symantec Security, chiński atak może być wierzchołkiem góry lodowej. W przyszłości można się spodziewać kolejnych ataków hakerów na mobilne aplikacje. Jak wskazuje Thakur, Android jest szczególnie podatny na tego typu działalność, dlatego zaleca on właścicielom telefonów pracujących na Androidzie korzystanie z tylko sprawdzonych aplikacji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200