HTC zaprezentuje nowe gogle VR konkurujące z Meta Quest

Na targach CES firma HTC pokaże nowe gogle VR, która mają być bezpośrednią odpowiedzią na Meta Quest.

Meta ostatnimi czasy bardzo mocno skupia się na technologiach AR i VR, co miało negatywne odzwierciedlenie na wynikach finansowych firmy. Założyciele Facebooka opracowali nowe gogle Meta Quest. Jeden z największych producentów urządzeń VR - firma HTC poinformowała właśnie o debiucie nowych gogli, które mają być bezpośrednią odpowiedzią na produktu od założycieli Facebooka.

HTC przygotowuje nowe gogle VR
Źródło: htc.com

HTC przygotowuje nowe gogle VR

Źródło: htc.com

Na targach CES, które rozpoczną się 5 stycznia 2022 roku HTC pokaże nowy, ultralekki i cienki zestaw gogli VR z rodziny HTC Vive.

Zobacz również:

  • HTC powraca do produkcji smartfonów - czy wykorzysta szansę?

O nowym produkcie wypowiedział się globalny szef produktu HTC Shen Ye w rozmowie z portalem The Verge.

Ye przekazał, że mowa o małym, lekkim zestawie All-in-One wyposażonym w najnowsze rozwiązania technologiczne. Produkt ma być skierowany dla użytkowników indywidualnych, ale również małych, średnich i dużych firm. Firma kładzie duży nacisk na komercyjne zastosowanie technologii VR.

Nowe gogle otrzymają akumulatory umożliwiające 2 godzinną pracę na baterii. Zestaw będzie w pełni samowystarczalny i obsługiwany z wykorzystaniem kontrolerów.

Produkt HTC otrzyma dwie kamery zewnętrzne, które umożliwia użytkownikowi korzystać z rzeczywistości rozszerzonej - nakładania elementów na obraz z prawdziwego otoczenia.

Pierwsze informacje o nowym zestawie gogli VR zostały przekazane do prasy na początku października 2022 roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200