HTC powraca do produkcji smartfonów - czy wykorzysta szansę?

HTC podejmuje kolejną próbę powrotu na rynek smartfonów. Czy tym razem się powiedzie?

Firma HTC swego czasu była jednym z największych producentów smartfonów na rynku. Tajwańska korporacja produkowała urządzenia oparte na Windows Mobile, Windows Phone oraz Androidzie, a w jej portfolio znajdziemy kilka kultowych modeli takich jak - HTC HD2, HTC M7 czy HTC Wildfire S. HTC odpowiedzialne było również za produkcje pierwszego oficjalnego smartfona z Androidem - HTC G1 oraz kilku modeli z rodziny Nexus.

HTC U23 Pro
Źródło: htc.com

HTC U23 Pro

Źródło: htc.com

Od 2015 roku firma stopniowo znikała z rynku telefonów komórkowych i zajęła się rozwojem i produkcją gogli VR. Swego czasu HTC sprzedało prawa do swojej marki wprowadzając na rynek kilka nowych modeli smartfonów, ale nie uzyskały one znacznych udziałów rynkowych i pozostały jedynie ciekawostką.

Zobacz również:

  • Rynek smartfonów wykazał spadek

Ostatnimi czasy HTC poinformowało o debiucie nowego smartfona - U23 Pro. To model, który ma realne szanse zamieszać na rynku i przywrócić nieco blasku firmie HTC.

HTC U23 Pro to modele ze średniej półki cenowej, którego wyceniono na 2599 zł. W zamian otrzymamy ciekawie wyposażony telefon z 6,7-calowym ekranem OLED ze 120 Hz odświeżaniem, 108 MP aparatem z OIS i nagrywaniem w 4K, najnowszym Androidem 13 na pokładzie oraz procesorem Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1. Co istotne smartfon posiada aż 12 GB pamięci operacyjnej i 256 GB rozszerzalnej pamięci masowej. Nie zabrakło pojemnej baterii 4600 mAh z szybkim ładowaniem przewodowym i bezprzewodowym oraz wodoszczelnej obudowy.

Urządzenie sprzedawane jest w przedsprzedaży. Wysyłka rozpocznie się 5 czerwca.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200